+90 224 241 91 18 - 19

Royal Halı’dan Mekana Ayak Uyduran Halılar

2016-11-15

Royal Halı’nın yeni koleksiyonlarından biri olan Custom Design sayesinde mekanın şekline ayak uyduran, istenilen desen ve ebatta halı yaptırmak mümkün.

Yenilikleri ve AR-GE’ye yaptığı yatırımlarla halıcılıkta fark yaratan Royal Halı, birbirinden güzel ve konforlu halılar üretmeye devam ederken, yeni bir koleksiyon hazırladı. İstanbul İç Mimarlar Odası için düzenlenen lansmanda, mekana uyum sağlayan boyut ve şekillerde halı üretmeye imkan sağlayan Custom Design koleksiyonu tanıtıldı.

En önemli dekorasyon öğelerinden biri olan halının, mekanlara kişilik katma misyonuna da sahip olduğunu düşüncesinden yola çıkılarak oluşturulan Custom Design koleksiyonu, ev, iş yeri veya otel gibi her türlü mekanda yaşayanların istediği şekilde bir halıya sahip olmalarını sağlıyor. Custom Design, renk, desen ve ebat sınırı olmaksızın herkese kendi halısını tasarlama fırsatı sunuyor.

Royal Halı Genel Müdürü Cihan Dağcı, halının iplik cinsi, hav yüksekliği kadar ebatının önemli olduğunu belirterek, “Custom Design koleksiyonumuzla ebat sınırını ortadan kaldırdık. Bir halının güzelliği ve değerinin yanı sıra sizin dekorasyonunuza uygun ebatlarda bir halı olup olmadığı da önem taşır. Custom Design koleksiyonuyla herkes mekana ayak uyduran halılara sahip olabilir. Mesela söz konusu mekan holse ve holünüz normal, düz bir hol değilse Custom Desing ile üretilmiş halınız o hole ayak uydurabilir. İster tek parça, ister boylu boyunca, fark etmez. Holde kullanılan halının mekana uygun olmaması yatak odası, oturma odası ya da diğer odalardakinden daha fazla dikkat çekecektir. Perdenizle halınızın ya da kırlent deseninizle halının aynı desende olmasını isteyebilirsiniz” dedi.

Cihan Dağcı, özel bir teknik uygulanarak ebat sınırı olmaksızın halılar yaptıklarını ifade ederek, halıyı dikdörtgen olmaktan çıkaran Royal Halı Custom Design koleksiyonuyla evin ve mobilyaların şekline göre halı yaptırma imkanı sunulduğunu dile getirdi.

Custom Design lansmanına katılan İç Mimar Mine Arbay, 4 farklı konseptte üretilen koleksiyondan çok etkilendiğini belirterek, “Kişiye özel ve beğeniye açık bir koleksiyon olmuş. Benim Royalim ve Latte koleksiyonunu çok özel buldum. Projelerimizde rahatlıkla kullanabileceğimizi söyleyebilirim” dedi.

Lansman sırasında Ebru halıların nasıl yapıldığını uygulamalı olarak gören ve kendi Ebru halılarını kendileri yapan iç mimarlar, sonrasında fabrikayı gezerek üretim sürecini yakından inceleme fırsatı buldu.

Royal Halı’dan Mekana Ayak Uyduran Halılar Görselleri
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!