+90 224 241 91 18 - 19

Zeminden Mobilyaya Yükselen Terrazzo

2017-01-25

Danimarkalı tasarımcı Simon Legald`ın yarattığı, speckle-topped tabloların bir araya geldiği terrazzo kaplamalardan oluşan sehpaları tasarım dünyasında yeni bir trend yaratacak gibi görünüyor. Ülkemizde fazla tercih edilmeyen terrazzo zemin kaplamaları bu kez mobilyalarla buluşuyor.

Sehpalar, masa üstü renklerine uyan bükülmüş çelik bacaklar üzerine oturuyor. Bacaklara parmaklıklar ve kapılarda sık sık kullanılan geleneksel bir teknik uygulanmış. Legald`ın Terra masaları, daha büyük bir sehpa ya da bitki standı olarak da kullanılabilen ve daha küçük bir tepesi olan uzun bir masaya girebiliyor.

Legazal tasarımı için; `Terrazzo, çok güçlü bir karaktere ve benzersizliğe sahip malzeme, ancak çoğu insan bu malzemeyi sadece döşeme için kullanılan bir materyal olarak görüyor. Oysa bu özellikli malzemeyi farklı mobilyalarda kullanmak mümkün. O nedenle bu tasarımda terrazzoyu yerden kaldırmak ve küçük mobilya parçalarının tasarımına sokmak istedim, umarım bu sayede insanlar materyalin kalitesini ve potansiyelini farklı bir şekilde görebilirler” açıklamasını yapıyor.

ZEMİNDEN MOBİLYAYA YÜKSELEN TERRAZZO Görselleri
tasarım,mobilya,zemin,kaplama,sehpa,stand,terrazzo
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!