+90 224 241 91 18 - 19

Zaha Hadid’in Son Hediyesi

2017-01-12

Bu yıl Milano tasarım haftasının belki e en büyük sürprizlerinden biri İtalyan Mobilya markası Sawaya &Moroni’nin zamansız ölümü ile herkesi üzüntüye boğan deha Zaha Hadid’in son tasarımlarından biri olan Mew tablo adlı masayı sergilemesi oldu.
Poliüretan plastik bir levhadan yapılan Mew, görünüşündeki kavisli iç kenarları ve birbirine kenetlenen iki ayrı parça duruşuna rağmen, aslında tek parça bir masa. Bu görünümü destekleyen ve ayrıca dengesini sağlayan biri diğerinden daha kalın iki ayak üzerine oturan Mew tablo, siyah, beyaz veya parlak kırmızı renk seçeneklerine sahip.
Sawaya & Moroni, Hadid ile aralarında olan `dostluk, saygı ve sevginin dönüştüğü güvene dayalı bir ortaklık olduğunu ve bu ortaklık sayesinde Zaha Hadid’in son tasarımlarının kendileri için hazırlandığını söylüyorlar. Sebep her ne olursa olsun Mew Tablo masa, fütüristik anlayışı, şehvetli kıvrımları ve her şeyden önemlisi tasarım Kraliçesi Zaha Hadid’in son eserlerinden biri olması dolayısıyla meraklıların ilgi odağı oldu.
Aramızdan zamansız ayrılan ama ayrılmadan aslında her şeyi tamamlayan kadın “Zaha Hadid”e saygılarımızla karşınızda koleksiyonluk bir parça Mew Tablo.

ZAHA HADİD’İN SON HEDİYESİ Görselleri
tasarım,mobilya,ZAHA HADİD,Sawaya &Moroni,mew tablo,masa
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!