+90 224 241 91 18 - 19

Tasarım Koltuğun Tasarım Kumaşı Olur

2017-01-12

Hollandalı tasarımcı Bertjan Pot 1935 yılında Gerrit Rietveld tarafından tasarlanan Cassina en Utrecht koltuk, üzerine uyguladığı tekstil tasarımları ile mobilya sektöründe bir fark yarattı.
Utrecht koltuk 1988 yılından bu yana sadece İtalyan markası Cassina tarafından üretilmiştir ve markanın en ikonik ürünlerinden biri haline gelmiştir.
Pot`un üç versiyonlu BoxBlocks için hazırladığı özel üretim kumaşı, 90 adet koltuk için özel olarak tasarlandı. Renkli geometrik desenli kumaşlar teknolojinin son ürünü dokuma makinaları kullanılarak hazırlanmakta.
Bir bilgisayar kontrollü jakarlı dokuma makinesi kullanılarak, sekiz renkli ipleri, koltuk şeklini gösteren bir şablona 19 farklı renk oluşturmak için ikisini bir arada karıştırarak hazırlayan sistemle ortaya çıkan tablo, gerçekten mobilya severleri mutlu edecek düzeyde.
Dokumalarda kullanılan üçgen geometrik şekillerin kar taneleri gibi farklı hale getirilmesi bu koltukları her şeyden önce benzersiz hale getiriyor.
Pot tasarımı için `Benim kavramlarım asla tek çizgili veya adım adım olmaz, onlar her zaman farklı fikir ve duyguların buluşma noktası olmak zorunda,` diyor.
Pot’un, Gerrit Rietveld koltukları için tasarladığı bu kumaşla bütünleşen tasarım mobilyalar seri üretime geçtikten sonra oldukça yaygın olarak hayatımızda yer alacak gibi duruyor.

TASARIM KOLTUĞUN TASARIM KUMAŞI OLUR Görselleri
tasarım,mobilya,koltuk,berjer,Bertjan Pot,Cassina,Utrecht
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!