+90 224 241 91 18 - 19

Motiflerin Arasından

2017-01-25

Studio Ben Allen, yeni tasarımları hareketli delikli bütünleşik seperatörler sayesinde yaşam alanların düzenini daha esnek ve daha modern yaşama daha uygun hale getirmeyi amaçlıyor. Ekibin Kuzey Londra bir 19. yüzyıl şatosunu dekore ettiği sırada hayata geçirdikleri bu tasarım yakın zamanda tüm Londra’da kullanılmaya başlanacak gibi görünüyor. Şatonun geleneksel yapısını bozmadan modern hale getirilmesini talep eden sahipleri için hazırlanan bu seperatör geleneksel Hint mimarisinde bulunan geometrik desenler kullanılarak tasarlanmış.

Stüdyo tasarımlarını `Bir dizi delikli ahşap formun sağladığı görsel bağlantıları korurken bu formun farklı derecelerde birbirinden ayrılmasını keşfetmekle ilgilendik. Dört adet ısmarlama bütünleşik seperatörü, kare şeklindeki salonun her iki yanına yerleştirdik. Alanın çeşitli düzenlemelere dönüştürülebilmesini sağlayan iki yönde açılabilen bu seperatörlere motifli ekran adını verdik” diyerek anlatıyor.
Kapatıldığında, gizlilik seviyesi boşluklardan parlayan ışıkla korunan, açıldığında, ekranların duvarlarla aynı hizada oturmasından ve dekoratif paneller olarak görünmesinden faydalanan tasarımda motifler gizliliğin daha az kritik olduğu ve mahremiyetin daha önemli olduğu yerlerde daha az açık alana izin veren bir model kullanarak parametrik olarak tasarlanmış.

Tasarım her ne kadar özel bir dekorasyon için hazırlansa da Londra`daki yüksek konut fiyatları ve mimarların giderek daha küçük alanlarda daha açık fikirli düşünmek zorunda kalmalarından şimdi seri üretime geçiyor.

MOTİFLERİN ARASINDAN Görselleri
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!