+90 224 241 91 18 - 19

Kitapların Abc’si

2017-01-25

Bu kez bir Türk tasarım ekibi Zift Design’in ortaya çıkarttıkları farklı bir kitaplık modeli olan ABC’yi anlatmak istiyoruz.
2010 yılında Lütfi Büyüktopbaş tarafından kurulan Zift Design, iç mimari projelerle birlikte ürün tasarımı geliştiren İstanbul merkezli bir tasarım ofisi. Kurulduğu günden bu yana birçok modern projeye imza atan ekip, birçok ulusal ve uluslararası organizasyon, fuar ve yarışmada sesini özgün tasarımları ile duyurdu. Tüm süreci üstlendikleri projelerinde tasarım ve uygulama yapan Zift ekibi ayrıca projelere uygulama danışmanlığını da üstlenebiliyor. Kavramsal ve sanatsal ürün tasarımı öne çıkan Zift’in mottosu ise, hayatında sanattan keyif alan, günlük hayatında nefes almak ve orijinallik duygusunu yaşamak isteyenler için tasarımlar yapmak.

Bu anlamda Zift Design tasarımı olan ABC’de alışmış olduğumuz kitaplık modellerine bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. ABC sadece alternatif bir kitaplık olmakla kalmıyor, depolama, teşhir ve bölücü elamanı olma özellikleriyle farklı işlevler de sunuyor. Dergi, katalog, ansiklopedi, kitap ve aksesuar gibi ürünleri bir arada toplayarak depolama ve teşhir özelliğini vurgularken, gerekli alanlarda estetik ve ritmik bölücülük özelliğini de ön planda tutan ABC’nin ön görünüşündeki simetrik ve statik formu, farklı açılardan bakıldığında ritmik ve dinamik bir forma dönüşüyor. Tasarım ekibi ABC’nin heykelimsi formu sayesinde kullanıcı ile arasında bir bağ oluşmasına olanak sağlamış. Kullanım alanları ev, açık ofis, kütüphane ve kafe gibi yerlerdir.

KİTAPLARIN ABC’Sİ Görselleri
tasarım,kitap,proje,zift ekibi,heykel,form,kitaplık
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!