+90 224 241 91 18 - 19

Ketensel Dönüşüm

2017-01-25

Christien Meindertsma`nın Kâhya koltuğu adını verdiği bu keten sandalye tasarımı Hollanda tasarım haftasının en ilgi çeken ürünlerinden biri oldu. Mobilya, uzun ve kısa keten liflerinden ve şeker kamışı veya mısır nişastasından yapılan, biyolojik olarak bozunabilir polilaktik asitten oluşuyor Her iki malzeme de tamamen biyolojik olarak parçalanabilir olmasıyla dikkat çekiyor.
Hollandalı tasarımcı, ketende en çok hoşuna giden noktanın, yüksek kaliteli kumaşlar için geleneksel olarak kullanılan değerli bir malzeme olmasına değinerek bitkilerle çalışmanın tasarım dünyasında bir fark yaratacğını vurguluyor.

Meinderstma keteni, masalar da dahil olmak üzere diğer mobilyalarda kullanmak üzere çalışmalarına devam etmekte. Şu an sadece gri renkte hazırlanan Kahya Koltuklarına yakın zamanda farklı renk eklemeleri de yapılacak. Bu tasarım, yaratıcısına Hollandalı Tasarım Ödülleri`nde `Ürün kategorisinde birincilik ve aynı zamanda gelecek için en umut verici tasarıma verilen - Geleceğin Ödülü`nü getirdi.

Ketensel Dönüşüm Görselleri
kentsel,dönüşüm,tasarım,keten,sandalye,ödül,tasarımcı
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!