+90 224 241 91 18 - 19

Kapadokya’nın Kalbinde, Tarihi Ve Mistik Bir Yolculuğun Başlangıç Noktası: Taşkonaklar

2016-10-11

Kapadokya’nın en güzel bölgelerinden olan Uçhisar’da 2008’den beri butik otel olarak hizmet veren Taşkonaklar, binlerce yıllık uygarlıkların mirasını taşıyan ruhu ve eşsiz mimarisiyle, konuklarına bambaşka bir Kapadokya tecrübesi vadediyor. Eski konaklama mekanları, mağaralar ve tarihi evlerin restorasyonu ile ortaya çıkan Taşkonaklar; büyüleyici panoramik manzarası, her bir detayındaki usta ellerin m
Sizi Güvercinlik Vadisi’nin batı yamacının zirvesinde karşılayan Taşkonaklar, muhteşem vadi ve Erciyes manzarasıyla, tatilinizin her anını mistik bir tecrübeye dönüştürüyor. Uzun yıllar devam eden titiz restorasyon çalışmaları sonucunda üzerine kurulduğu tarihi kalıntılar muhafaza edilerek bugünkü haline getirilen Taşkonaklar, her türlü konforla donatılmış mağara odaları ve suitleri ile rahatlık ve doğallığı bir arada sunuyor. İnşaat sırasında her bir taş, işleme, duvar, tandırlık ve kemer korunarak bugunkü odalarının tasarımını oluşturulan Taşkonaklar’daki her oda, kendi hikayesini korurken estetikle sadeliği ve rahatlığı birleştiriyor.

Her anı ayrı bir keyif
Taşkonaklar’dan beş dakikalık bir yürüyüşle Güvercinlik Vadisi’ne indiğinizde, kendinizi ayrı bir dünyada buluyorsunuz. Biraz önce odanızın terasından seyrettiğiniz mistik hikayenin içine giriyorsunuz; doğa ve tarihin içinde ayrı bir boyuta geçiyorsunuz. Taşkonaklar’ın hakim bir konumdan gördüğü, güneyden kuzeyde Göreme’ye kadar Kapadokya’nın gezilebilen en büyük ve en uzun vadisi olan Güvercinlik Vadisi’nin doğu yamacında, vadiye adını veren ‘güvercinlikler’ yer alıyor. Vadi yürüyüşünüz esnasında güvercinlikleri, dam odaları, yiyecek depolarını ve tünelleri gezebiliyor, eskiden Uçhisar kadınlarının çamaşır yıkadıkları şelaleri görebiliyorsunuz.
Mutfaktaki yöresel ve mevsimlik lezzetler
1 Royal Suit, 7 Delux Suit, 6 Lüks Suit ve 6 Standart Oda olmak üzere 20 odayla hizmet veren Taşkonaklar, size sadece tarih ve doğanın içiçe geçtiği eşsiz bir görsel şölen vadetmiyor, mutfağında Türk mutfağının muhteşem lezzetlerini ve yöresel ev yemeklerini de sunuyor. Taşkonaklar’ın mutfağından çıkan bütün yemekler; günlük alışverişle, mevsiminde yetişen ve özenle seçilen malzemelerle pişirilip masanıza geliyor.

Taşkonaklar kelimenin tam anlamıyla ‘kafanızı dinleyip herşeyden arınacağınız’ bambaşka bir tatil ve muhteşem lezzetler sunmakla kalmıyor. Peri bacaları, vadileri, insanların barınmak ve korunmak için oyarak yarattıkları yeraltı şehirleri, kaya kiliseleri ve bunların içine işlenmiş ve hala canlılığını koruyan iki asırlık freskleri ile rüya belde Kapadokya’nın tadını çıkarmanız için pek çok farklı seçenek sunuyor. Odanızın terasından sessizliği dinlemek ve doğayı seyretmek, balon turları, binicilik, yürüyüş turları, piknik organizasyonları, kültür ve arkeoloji turları ve jeep-safari organizasyonları bu alternatiflerden sadece birkaçı.

Kapadokya’nın kalbinde, tarihi ve mistik bir yolculuğun başlangıç noktası: Taşkonaklar Görselleri
seyahat,kapadokya,restorasyon,uygarlık
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!