+90 224 241 91 18 - 19

Mesleğimi Yaparken Sadece Kendi Yoluma Bakmam

2017-01-10

Üç üniversite bitirip Mali Müşavirlik ruhsatını aldığı gün baba mesleğine dönmeye karar veren ve bugün ki Güleç Ferforje firmasının temellerini atan Salih Güleç kelimenin tam manasıyla sıradışı genç bir işadamı . ‘’ İşini son derece ciddiye alan ve severek çalışan insanların mutlaka başarıya ulaşacağına inanan genç işadamı babadan devraldığı metal atölyesine bugünlerde ahşap alanında kurduğu el işçiliği yüksek ,özel tasarım ürünlerin üretildiği atölyenin heyecanını yaşıyor.

1-Yaptığınız meslek yaşam tarzınızı nasıl etkiliyor?
Karakterim gereği yaptığım iş her ne olursa olsun benim bir organımmış gibi gece , gündüz, sinemada, alışveriş yaparken, tatildeyken sürekli benimle beraber , her zaman aklımın bir köşesinde hatta başköşesinde bulunuyor. İnsanlar bazen bunun adına hırs diyorlar ancak ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Bence bunun yaptığınız işi sevmenizle daha çok alakası var. Kısacası yaptığım meslek yaşam tarzımı etkilemekten çok yaşamımın içine doğrudan dahil oluyor.

2-Meslek idolünüz var mı?
Kişisel olarak idolüm şu diyebileceğim kimse yada firma yok fakat işin tasarım boyutuyla ilgili dekorasyonla alakalı neredeyse her alanda olduğu gibi İtalyan ekolünün beni etkilediğini söyleyebilirim.

3-Nasıl bir çalışma düzeniniz var?
Aslında standart bir çalışma düzenim olduğu söylenemez. Bir gece önceden ertesi gün yapılacak işlerle ilgili tüm günü kafamdan planlarım ve neredeyse tamamını gerçekleştiririm. Bu konuyla ilgili en kötü tarafım hala not tutma alışkanlığı edinememiş olmam. Sanırım hafızama hala daha olması gerektiğinden fazla güveniyorum. Aslına bakarsanız beni çok da yanıltmıyor ama nereye kadar böyle gider onu da zaman gösterecek

4-İş hayatınızda olmazsa olmaz diyeceğiniz prensipleriniz var mı?
Dürüstlük ilkesinden vazgeçmeden hareket eder, işimin tüm süreç ve işleyişinde bu anlayışa göre hareket ederim. Tabiki kalite ve mükemmellik anlayışımızdan, yenilikçi yapımızdan ve insan odaklılıktan ödün vermemek bizim için çok önemli. Bunun sonucu iyi referans, sürekli müşteri ve devamlı büyüyen ve gelişen şirket ve kaliteli personel olarak geri dönüyor

5-Bu mesleğe başlangıç hikayeniz nedir?
Mesleğe başlama hikayem aslına bakarsanız ortaokul yıllarında başlıyor. İş hayatını yaşamının merkezine almış bir babanın oğlu olarak, yaz tatillerimi denizde yada top oynayarak değil atölyede babamın yanında geçirdim. Profesyonel olarak mesleğe girişim mali müşavirlik stajımı bitirip smmm belgemi aldıktan sonra bu mesleğin bana uygun olmadığına karar vermemle birlikte oldu. Aynı gün çalıştığım şirketten istifa edip ertesi gün babamdan işi devir aldım. Şimdi geriye dönüp baktığımda ne kadar doğru bir karar verdiğimi görüyorum.

6-Kısaca kendinizden ve firmanızdan bahsedebilir misiniz?
10/10/1979 yılında Bursa’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi bursa da tamamladıktan sonra sırasıyla Kocaeli üniversitesi pazarlama, Marmara üniversitesi metal öğretmenliği ve Muğla üniversitesi işletme bölümünden mezun oldum. Malta da 1 yıla yakın aldığım dil eğitiminden sonra smmm sınavlarına girerek 2007 yılında ruhsatımı aldım. Aynı yıl smmm işini bırakarak şu an sahip olduğun şirketi kurdum.

2007 yılında kurduğum şirket ilk zamanlar babadan kalma meslek olarak ben dahil 4 kişilik kadrosuyla sadece ferforje imalatı yapıyordu. İlerleyen zamanlarda ürün gamımıza paslanmaz çelik ve pirinç imalatını da katarak kadromuzu 10 a yakın sayıya ulaştırdık ve metal masa, sandalye, aydınlatma ev içi bölmeler gibi aksesuar alanında da ürünler geliştirdik. Son olarak müşteri talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda ahşap atölyemizi için de bulunduğumuz 2015 yılında kurarak 30 a yakın personel kadromuzla dekoratif metal ve ahşap ile ilgili tüm alanlarda hizmet vermeye ve büyümeye devam edeceğiz.

Mesleğimi yaparken sadece kendi yoluma bakmam Görselleri
röpörtaj,iş adamı,başarı,atölye,dekorasyon
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!