+90 224 241 91 18 - 19

Karanlık Kışı Aydınlatan Parlak Fikirler

2017-03-28

Marshall’ın fikirleri ile evinizi kışın karanlık kasvetinden kurtarıp renklerin dönüştürücü gücüyle aydınlık bir kış geçirebilirsiniz. Bunun anahtarı duvarlarda ve tavanda renk seçiminde, uyumlu mobilya kullanımında, süpürgelik, pervaz ve aydınlatmalar gibi ayrıntılarda gizli.

Kışın kasvetli ve karanlık havasının içimizi karartmaması için Marshall’ın önerilerine kulak vermek canlı ve aydınlık bir kış geçirmemizi sağlayabilir. Evlerimizde zaten bulunan ve pek de dikkat çekmeyen ayrıntılarda uygulayacağımız değişikliklerle bunu başarmak mümkün. Bu ipuçlarıyla kışın karanlık kasvetini bir kenara bırakıp gün ışığından olabildiğince faydalanabiliriz ve kendimizi renklerin dönüştürücü gücüne bırakabiliriz. “Renklendir Hayatı” sloganıyla hayatımıza renk katan Marshall, karanlık kış aylarında en soluk alanları bile nasıl değerlendirebileceğimiz hakkında bize parlak fikirler veriyor.

Soğuk renkler ve gün ışığın uyumu
Soğuk renkler kullanmak, mekânları daha geniş ve aydınlık göstererek duvarların arka planda kalmasını sağlıyor. Etkili bir aydınlatma etkisi için gri ve mavinin soluk tonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca, sıcak ortamlar sağlamak açık terakota veya sarı tonlar da mekânların daha aydınlık ve sıcak görünmesini sağlıyor. Ancak odayı kahverengi mobilyalarla doldurmak odayı bunaltıcı hale getirebiliyor.

Tavanlar çok önemli
Koyu renk kullanımının uygun olmadığı tavanlarda beyaz renk her zaman güvenli bir seçenektir; yine de tavanlarda diğer soluk renk tonları denenebilir. Amacımız, odayı daha geniş ve aydınlık göstermek olduğundan tavanlarda beyazın yanında yeşillerden altın rengine kadar diğer renklerin soluk tonlarını kullanmak ferahlık sağlayacaktır.

Ferahlık ayrıntıda gizli
Özellikle karanlık odalar için, parlak yüzeyli bir boya seçmek, ışığı odaya geri yansıtarak odanın daha aydınlık görünmesini sağlamanın harika bir yoludur. Plaster pembe tonları bu konuda özellikle çok işe yarar. Sütun baştabanlarını, süpürgelikleri ve diğer pervazları açık, yansıtıcı renklere, hatta duvarlardaki renklerle zarif şekilde kontrast oluşturan renklere boyamak ortamları daha aydınlık gösterir. Bunlar, aydınlığını azaltmadan odaya iç açıcı şekiller katacaktır. Karanlık köşeler içinse dikkatli yerleştirilmiş aydınlatma çözümleri hayat kurtarıcı olacaktır.

‘Marshall Gör&Boya’ uygulaması ile renkleri korkusuzca deneyin
Evinizi kış aylarının kasvetinden uzaklaştırıp size ferahlık sağlayacak bu tavsiyelerin en iyi şekilde sonuç vermesi için, evinize uygun en doğru tonların seçilmesi büyük önem taşıyor. Marshall’ın akıllı cihazlar için geliştirdiği Gör&Boya uygulaması bu konuda yardımınıza koşuyor. Bir rengin duvarlarınızda nasıl görüneceğinden emin değilseniz, Marshall Gör&Boya uygulamasıyla seçtiğiniz rengi akıllı cihazınızın ekranında sanal olarak deneyebilirsiniz. Türkiye’de tek olan “Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi, Artırılmış Gerçeklik teknolojiyle desteklenen ve iki milyondan fazla indirilen ‘Marshall Gör&Boya uygulaması sayesinde, mekânları boyamadan önce nasıl görüneceğini öğrenebilirsiniz.

Evinizdeki tüm alanlar için en doğru rengi seçerek harikalar yaratmanızı sağlayacak gerçek zamanlı ‘Marshall Gör&Boya’ uygulamasıyla, tabletinizi veya akıllı telefonunuzu oda içinde hareket ettirirken, duvar yüzeyi ile mobilya ve eşyalar ayırt ediliyor. Bunun sonucunda uygulama, duvarları seçtiğiniz renge sanal olarak boyarken, otomatik olarak algılanan diğer nesneler orijinal renkleriyle ve formlarıyla olduğu gibi kalıyor. Böylece, tek dokunuşla seçilen rengin mobilyalarla ve aksesuarlarla uyumu ekranda görülerek en doğru tercihi yapmak mümkün oluyor.

Karanlık kışı aydınlatan parlak fikirler Görselleri
dekotrend,kışı aydınlatın,parlak fikirler,renk,boya
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!