+90 224 241 91 18 - 19

Dyo’dan Yeni Yılı Renklendirecek Öneriler…

2016-11-28

2014’ün son günlerini yaşadığımız bugünlerde hepimizi yeni yılın heyecanı sardı bile… Günlük hayatın zorluklarına kısa bir mola verip, yepyeni bir yıla coşkuyla, umutla ve mutlulukla girmek için yaşadığımız mekânlarda yapacağımız küçük değişikliklerin tam sırası… DYO Kalite Kontrol ve Renk Sistemleri Müdürü Berna Gürsular Akal’ın yılbaşına özel pratik dekorasyon önerilerini, kendi zevkiniz ve hayal gücünüz ile yorumlayarak evinizde uygulayabilirsiniz.

Yılbaşı denilince ilk akla gelen rengin kırmızı olması elbette bir tesadüf değil… Kırmızı, birçok kültürde, özellikle de Doğu ülkelerinde şans ve uğur getiren özelliği nedeniyle yeni başlangıçların rengi olarak kabul edilir. Şansın yanı sıra üretkenliği, bolluk ve bereketi temsil eder. Günümüzde şekil değiştiren eski bir gelenek olsa da gelinlerin giysi ve başlıklarında kırmızının ağırlıklı olmasının kaynağı da bu inançtır.

Canlılığı ve parlak rengi ile pozitif etkiler yaratan kırmızıyı daha yakından tanımaya ne dersiniz? Evlerimize kırmızının şans ve bereket getiren enerjisini yansıtmak için DYO Kalite Kontrol ve Renk Sistemleri Müdürü Berna Gürsular Akal’ın farklı mekânlara yönelik önerileri şöyle…

Parlak gökkuşağının en dışında bulunan kırmızı aynı zamanda en sıcak renktir. Kırmızı renk fiziksel anlamda aktifliği, dinamikliği ve gençliği; duygusal anlamda ise mutluluğu, başarma isteğini ve kararlılığı ifade eder. İnsanı harekete geçirir. Çünkü kırmızı renk insana şevk, azim ve hareketlilik kazandırır. Bundan dolayı özellikle genç odalarında, ışık alan bir duvar rahatlıkla kırmızıya boyanabilir ve çalışma isteğini harekete geçirici etkisinden yararlanılabilir.

Kan akışını hızlandıran, duygusal olarak oldukça yoğun ve hareketliliği teşvik eden kırmızı, aynı zamanda aşkın da rengidir. Kırmızı rengi, yatak odalarınızın bir duvarında kullanarak bambaşka bir yere dönüştürebilirsiniz.

Yeni yılın ilk yemeğinin baş tacı yine kırmızı…

Kırmızı iştah açıcı bir renk olduğundan mutfaklarda da sıklıkla tercih edilir. İştah açıcı olmasının yanında zaman kavramını da unutturduğu için ailemiz ve dostlarımızla uzun ve keyifli sohbetler yaptığımız salon ve oturma odaları için de çok uygun bir tercih olacaktır. Tabii ki tüm duvarlarda kullanmamak şartıyla… Büyük mobilyalarınızın, yaşam ünitelerinizin ya da ışık alan duvarlarınızdan birini kırmızıya boyayarak çok şık, zarif ve seçkin bir hava yaratabilirsiniz.

İster evinizde ailenizle sakin bir yılbaşı geçirmeyi tercih edin isterseniz bu özel günü paylaşmak için dostlarınızı davet edin, yılbaşı akşamı için özel bir sofra kurmak yeni yılı kutlamak için en güzel yollardan biridir… Masalarınızı yeni yılı simgeleyen kırmızı renkli peçeteler, kırmızı bir masa örtüsü ve kırmızı çiçekler ile hareketlendirebilirsiniz.

Sofralarımız dışında evimizin farklı bölümlerinde kırmızı mumlar, dekoratif yastıklar ve çeşitli kırmızı obje ve aksesuarları kullanarak yeni yıl ruhunu yakalamak mümkün. Kırmızının yanında yılbaşını vurgulayan tamamlayıcı renkleri de unutmamak gerek. Altın yaldızlı objeler, altın ya da gümüş simli yılbaşı süsleri, canlı yeşil tonlarda yastıklar, peçeteler ve elf figürleri, kullandığınız kırmızı rengi daha çarpıcı hale getirerek yılbaşını vurgulayacaktır.

DYO’DAN YENİ YILI RENKLENDİRECEK ÖNERİLER… Görselleri
öneri,dyo,yeni yıl,yılbaşı,canlılık,farklılık
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!