+90 224 241 91 18 - 19

Sizin Bahçeniz Hangisi

2017-05-25

Değişen hayat koşulları artan stres düzeyi kafa dinlemek sakinleşmek ve gün içinde kendimize ayırdığımız kısacık zamanı iyi değerlendirmek için bahçeler yaşamımızın vazgeçilmezi.İyi bir bahçe elde etmek için bahçemizin dekorasyonunun nasıl olmasını istediğinizi belirleyin.Tercihiniz sakin bir bahçede çayınızı yudumlamak ,yada kendi bahçenizde organik mevvelerinizi yetiştirmek veya sessiz bir ortamda kitap okumak, seçimlerimiz arasında olabilir. Bunun için ilk yapılacak iş, bahçede ana dekorasyon tarzlarını bilmektir.

Sosyal bahçe
SİZİN BAHÇENİZ HANGİSİ
Bahçeler artık evin dışında yada evden bağımsız bölümler olmaktan çıkıp evle birlikte gelişen, değişen birer sosyal yaşam merkezi halini aldı.Bahçelerin hayatımızdaki bu yeni yeri beraberinde konfor ve lüks odaklı yeni bir mobilya anlayışı doğurdu.Bahçede yemek yeme eyleminin artışı babekü ve mangalların modern yaşama uyum sağlayışı herkesin bir araya toplandığı doğal sosyalleşme alanları haline geldi.

Su bahçe
SİZİN BAHÇENİZ HANGİSİ
Su ve su elemanları ile adeta cennetten bir köşe meydana getirebilirsiniz. havuz, fıskiye, su çiçekleri ve havuz balıkları sayesinde, su bahçeleri hayatınızda yeni bir renk olacaktır.
Küçücük bir su yapısı bile herhangi bir bahçeye ya da avluya ışık, hareket ve hayat katar. Mesela, arka bahçenize, büyük kayalarla oluşturabileceğiniz bir şelale ile doğadan bir görünüm kazandırabilirsiniz. Su,aynı zamanda yoğun işçilik gerektiren bordürler ve geniş alanlar boyunca yayılan çimenleri bir kenara iten, her bahçe tasarımcısı ya da peyzaj mimarının repertuarında bulunan en temel malzeme olarak da değerlendirilmelidir.

Kış bahçe
SİZİN BAHÇENİZ HANGİSİ
Kışın doğadan mahrum kalmadan oturup kahvenizi yudumlayacağınız bir mekan ve huzur bulacağınız bir ortam yaratmak için ideal çözüm kış bahçeleri Son yıllarda örneklerini sıkça görebileceğimiz bu mekanlar soğuk günlerde bahar sıcaklığı yaşatırken yıl boyunca yeşilden uzak kalmamanızı sağlıyacak.

Zen bahçe
SİZİN BAHÇENİZ HANGİSİ
Dingin ve huzurlu bir ortamda stresten uzaklaşıp, beynini tek bir noktada yoğunlaştırmak isteyenleri hedef alan Japonlar’ın bu kaya bahçeleri,dinginlik ve sukunet hissi olarak adlandırılıyor.Bahçede enerji toplamak isteyenler için en ideal seçim

Organik bahçe
SİZİN BAHÇENİZ HANGİSİ
Besinlerde yaşanan gdo tartışması organik besin tüketimini ve yetiştirilmesini tetikleyen unsurların başında geliyor. Domates, yeşil biber, kekik, reyhan, nane, maydanoz, belki biraz da dereotu hatta taze soğan. Tüm bunları ve daha fazlasını evdeki şirin saksılarınızda yetiştirebilirsiniz. Bitki, sebze, meyve, çiçek. Hangisini seçerseniz seçin, onlar ile ilgilenmek, büyümelerini izlemek, dalından toplamak, şehirlerde bulamadığımız bir huzur, stresinizi alan, sizi mutlu eden tatlı bir heyecan.

Sanatsal bahçe
SİZİN BAHÇENİZ HANGİSİ
Tarz hayatımızın her alanında yerini almış durumda.Giyim tarzınız,Müzik tarzınız hatta yaşam tarzınız ,yani başka bir deyişle tarz hayatımızın vazgeçilmez parçası .Harika bir bahçe yaratmanın yolu hayalgücünden geçiyor.Alışılagelmiş formlardan uzaklaşarak kendi sanat eserinizi yaratabilirsiniz.

DEKOTREND,VİLLA,BAHÇE,MODERN EVLER,BAHÇELİ EVLER,SANATSAL BAHÇE,SU BAHÇELERİ
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!