+90 224 241 91 18 - 19

Sanatın Havuza Yansıyor

2017-05-22

Dekoratif arayışlar gün geçmiyor ki karşımıza bir yenilik çıkarmasın. Bu kez havuzları için farklılık düşünenleri düşündük ve mozaik ve seramikleriyle dünya çapında beğeni toplayan Craig Bragdy Design’ın, Fantasia Seramik temsilciğiyle Türkiye’de el yapımı sanatsal havuz tasarımlarına bir göz atmak istedik.
Renklerin ve desenlerin harmonisiyle tabloları andıran seramik kaplamalar yaratan Craig Bragdy Design, havuz dekorasyonlarına karakter ve kişisellik katan tasarımlarla karşımıza çıkıyor.

Zengin renkleri, dokunma duyusuna hitap eden cilaları ve komplike desenleriyle ön plana çıkan tasarımlar kil, doku, oksitler, sırlar ve perdahlar kullanılarak yapılıyor.Tasarımların temelini kişilerin beğeni ve isteklerinin oluşturduğu seramik modelleri, uygulanacağı mekanın renkleriyle uyum sağlayarak görsel bir bütünlük oluşturuyor.
 SANATIN HAVUZA YANSIYOR

Her tasarımın benzersiz bir bütünlüğe sahip olduğu seramikler, siparişi veren müşteriye özel olup başka hiçbir proje için kopyalanmıyor. Bu özellikle birlikte Craig Bragdy Design, kişiye özel yüzme havuzu tasarımlarını eşsiz kılarak, benzersiz bir görsel şov sergiliyor.
 SANATIN HAVUZA YANSIYOR

İngiltere Seramik Araştırma Merkezi onaylı yüksek kaliteli malzemelerin kullanıldığı projeler, deneyimli sabitleme ustalarının killeri, el yapımı çizimlerin üzerinde yine elle şekillendirmeleriyle oluşuyor. Şekillendirme işlemi sırasında sıvı kil ve oksitler kullanılarak üç boyutlu görünüm derecesi elde edilen tasarımlar, en ince dokulara kadar itinayla işleniyor.
 SANATIN HAVUZA YANSIYOR

İstenilen tasarımı oluşturan parça ve seramiklerin boyutları oldukça küçük mozaiklerden oluşarak en ufak detayın bile kusursuz bir şekilde işlenmesini sağlıyor.
 SANATIN HAVUZA YANSIYOR

Her bir seramik pişirme işleminden önce dikkatle numaralandırılarak yapılacak modele göre düzleştirilip eserin karakterine uygun hale getiriliyor. Pişirme uygulaması sonrasında ise eserin tamamı zemine düz bir şekilde çıkartılarak uzman sabitleyiciler tarafından işlenmeye başlanıyor. Ekstrem koşullar söz konusu olmadıkça tüm tasarım aşamaları, bir akış ve sürekliliğin sağlanması için tek bir bütün halinde gerçekleştiriliyor.

 SANATIN HAVUZA YANSIYOR

sanatın havuza yansıyor,dekotrend,galeri
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!