+90 224 241 91 18 - 19

Mimar Eli Değmiş Çoçuk Odaları

2017-03-20

DND MİMARLIK Yüksek Mimar Derya Demirtaş
MİMAR ELİ DEĞMİŞ ÇOÇUK ODALARI
MİMAR ELİ DEĞMİŞ ÇOÇUK ODALARI
Çocuk odaları
Bir evde çocuklar varsa, o evde renk, enerji, neşe var demektir. Bu odalarda o neşeye göre tasarlanmalıdır. Yüksek Mimar Derya Demirtaş’ta bu evi tasarlarken evin en büyük çocuğu için o ilhamı yakalamış.
Genç adamın ufkundaki coşkuya ilham verici bir yol açabilmek için odasında lake ile kombine edilen ceviz kaplama, mavi denizci tasarımları ile bütünleştirerek ona kendini ifade etmesi için çok güzel bir oda hazırlamış.

Çocuk odalar
İkizler için oda tasarlamak zordur. Genelde kendileri için yapılanı değil, öbürü için tasarlananı beğenir ve illa onu isterler. Bu evin 7 yaşındaki ikizlerinden biri kız, diğeri erkek.
İkisi de sonuçtan memnun kalsın ve aralarında bir rekabet oluşmasın diye ikizlerin odalarında aynı konsept renk farkı ile tekrarlanmış.


FİGEN ÖZER BAĞCI
MİMAR ELİ DEĞMİŞ ÇOÇUK ODALARI
Evin küçük oğlu için Mimar FİGEN ÖZER BAĞCI tarafından tasarlanan bu odada genç beyefendinin tuttuğu takım ön plana çıkmış. Koyu bir Bursaspor taraftarı olan bu gencin odasında renkler takımından yola çıkarak düşünülmüş ve uygulanmış.


MİMAR SEYHUN ÖNER / BARKOT MİMARLIK
MİMAR ELİ DEĞMİŞ ÇOÇUK ODALARI
MİMAR ELİ DEĞMİŞ ÇOÇUK ODALARI
Tam bir genç kız odası örneği olarak karşımıza çıkan bu dekorasyon Mimar Seyhun Öner tarafından tasarlanmış. Evin genç kızına ders çalışabileceği bir alan oluşturulurken, yatağında genç kızın tercih ettiği mor ve pembe renkleri kullanılmış. Duvarlarda yer alan şık duvar kağıtlarına lake olarak boyanan dolap kapakları uyum sağlamış.

AYBERK DARCAN
MİMAR ELİ DEĞMİŞ ÇOÇUK ODALARI
Genç mimar Ayberk Darcan’ın tasarladığı çocuk oyun ve yatak odası büyüklüğü açısından gerçekten her çocuğun rüyası olabilecek kapasitede. Mimar odayı tasarlarken kendisine verilen alanın büyüklüğünü doğru kullanarak, hem oyun hem de yaşam alanı için çocuklara birbirinin içinde ama birbbrinden bağımsız bölümler oluşturmuş.

Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!