+90 224 241 91 18 - 19

Home Ofis Çalısanlar İçin Dekorasyon Önerileri

2017-05-15

İşe motive edecek bir çalışma alanı olmadan ev ofis sisteminde çalışmak hem adapte olmak hem de dikkat sorunu yaşamak açısından sıkıntı yaşatabilir. Gelişi güzel yerleştirilmiş çalışma eşyaları arasında aradığını anında bulamama durumu çalışma verimini düşürebilir.
Çalışma alanı nasıl olmalı, çalışma odası hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz, neleri göz önünde bulundurmalıyız konularında birkaç öneride bulunalım. Böylece siz de bu önerilerden ilham alabilir ve hemen çalışma odanıza uygulayabilirsiniz.
Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile hemen hemen her eve giren internet teknolojisi, sayesinde son yıllarda özel sektörde çalışan kişi sayısının da fazla olmasıyla her evde bir çalışma odası genelde bulunuyor. Üstelik evden çalışanlar ofis konforunu ve ev ortamını bir arada yakalama fırsatı buluyorlar.

AYDINLIK ORTAMLARDA ÇALIŞIN
HOME OFİS ÇALISANLAR İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ
Evinizde kendinize bir çalışma ortamı yaratmak istiyorsanız mümkün olan en aydınlık odayı seçin. Unutmayın gün ışığından faydalanmak sizin işlerinize daha kolay adapte olmanızı sağlayacaktır. Bİr ofisteymişsiniz gibi düzen kurmanız da bu anlamda önem kazanmakta. Eğer sizi çok dağıtacak fazla detaylarla çalışma ortamınızı bozarsanız bugünün işinin her zaman yarına kalma olasılığı yükselecektir.

RENKLER VE ERGONOMİ
HOME OFİS ÇALISANLAR İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ
Her ne için olursa olsun evinizde kendinize yapacağınız çalışma ortamını sizin zevkinizi yansıtan mobilyalardan seçin. Unutmayın çalıştığınız yer sizi mutlu ettiği sürece daha fazla verim alırsınız. Mobilya seçiminizde renklerin olduğu kadar ergonominin de büyük bir yeri var. Masanızın ve sandalyenizin sizin çalışma yoğunluğunuza göre ergonominizi koruması çok önemli.

PAYLAŞMAK GÜZELDİR
HOME OFİS ÇALISANLAR İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ
Evinizde çalışma ortamı yaratıyorsanız ve bu ortamı bir kişiyle daha paylaşmak zorundaysanız birbirinizin haklarına ve işlerine saygı gösterecek biçimleri tercih edin. Aranızda oluşturacağınız mesafeye uygun mobilyalarla destek verin. Belki bir masa veya dosya dolabı sizin kendinize ait yerinizi belirlerken, çalışma esnasında çalışma arkadaşınızla samimi ama resmi bir ortam yaratmanız da yardımcı olacaktır.

ALGINIZI DAĞITMAYIN
HOME OFİS ÇALISANLAR İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ
Evden çalışmak sanıldığının aksine oldukça zor bir iştir. Hatta öyle ki evinizde olduğunuzu bilen arkadaşlarınızdan, ailenizden vakit bulup iş yapmaya oturmak zaman zaman gerçekten zor olabilir. Tüm bunların yanı sıra eğer konsantre olmakta zorlanan bir kişiliğe sahipseniz çalışma ortamınızda sizi daha da zorlayacak detaylara yer vermeyin. Sevdiğiniz renklerden seçim yapın ve ortamınıza bu renk ve rengin tonlarıyla mobilya yerleştirin. Yeşillik sizi mutlu ediyorsa muhakkak yakınınızda bitkilere yer vermelisiniz bu sizin rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

BASİT HER ZAMAN GÜZELDİR
HOME OFİS ÇALISANLAR İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ
Çalışırken ihtiyacınız olacak temel mobilya ve aksesuarlara odaklanın. Gerekmediği sürece ihtiyacınız dışında malzemeleri ofis ortamınıza doldurmayın. Bu sizin çalışırken daha kolay sıkılmanıza neden olabilir.HOME OFİS ÇALISANLAR İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ,home ofis,dekorasyon
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!