+90 224 241 91 18 - 19

Evinizin Havasını Değiştirecek 7 Tv Ünitesi

2017-05-15

TV sehpasının yerini tv ünitelerinin alması bir hayli oluyor. Her ne kadar biraz eski usul yaklaşıp aman ne gerek var canım böyle bir şeye desek de bu tv üniteleri kısa sürede evlerimizin, odalarımızın en önemlisi yüreklerimizin orta yerine gelip oturdular. Oturmak ne kelime neredeyse dekorasyonun tek başına önemli bir öğesi haline geldiler. İşte size dekorasyonun bu önemli ayrıntısı tv üniteleri ile ilgili birkaç örnek ve düzenleme önerisi

Üniteni tv ne göre al
 EVİNİZİN HAVASINI DEĞİŞTİRECEK 7 TV ÜNİTESİ
Bu tv ünitelerinde biraz büyük alalım seneye de kullanırız mantığı çok faydalı bir sistem değil. Dekorasyonunuz ama en önemlisi sizin tv’iniz ne kadar büyüklükte bir üniteye ihtiyaç duyuyorsa o ölçülerde mobilyaları tercih edin. Yerden tasarruf ederken görsel anlamda da yorucu bir dekorasyon etkisinden kurulursunuz

Büyük ekranmı dediniz
 EVİNİZİN HAVASINI DEĞİŞTİRECEK 7 TV ÜNİTESİ
Bazen öyle anlar gelir ki insan tv’si için ünite bakmaz, ünitasi için bir tv alır. Bu örnekten de anlaşılacağı üzere, eğer evinizde çekmeceli, açık renkli, derinlik vereceğine inandığınız böyle bir üniteniz varsa arkasına mümkünse en dev ekranından bir tv alın ki ünite zengin dursun. Ekranın özellikle alt yazılara denk gelen kısımlarına yeşili çağrıştıran ve doğa sevgisini vurgulayan saksı bitkileri ve aslında ne kadar romantik olabileceğinizi gösteren şamdanları yerleştirin.

Ünite olmak ciddi bir iştir
 EVİNİZİN HAVASINI DEĞİŞTİRECEK 7 TV ÜNİTESİ
Bazen evlerin duvarlarını yerleşim şekillerini biz seçemeyiz ama orada ne kullanacağımızı ve nasıl kullanacağımızı seçmek bize ait bir zevktir. Ünitenizi seçerken, eğer kiracı iseniz özellikle monte olmadan durup duramadığından emin olun. Böylece taşındığınız evinizde uygun bir duvarınız olmasa da sizin çok şık durmaya devam eden bir tv üniteniz olacaktır.

Biz bir bütünüz
 EVİNİZİN HAVASINI DEĞİŞTİRECEK 7 TV ÜNİTESİ
Odaların hızla vazgeçilmezi olan tv ünitelerini seçerken, kullanacağınız diğer mobilyalarla bir bütünlük içinde olup olmadığını düşünmenizde fayda olacaktır. Odanın geneline ve sizin zevkinize hakim mobilyalarla dolu bir alana çok alakasız renkte ve biçimde bir ünite yerleştirmek istiyorsanız, seçim de zevk de sizin der kenara çekiliriz.

Önemli olan size hissettirdiği
 EVİNİZİN HAVASINI DEĞİŞTİRECEK 7 TV ÜNİTESİ
Bazen gerçekten zorlamamakta fayda vardır. Bir tv ünitem olsun, hem kütüphane, hem dolap, hem tv askısı, hem güzel, hem işlevsel derken bir bakmışsınız tv ünitesi evin geneline hakim olmuş hatta size yer kalmamış. Böyle durumlar için en pratik çözüm öncelikle istediğiniz ünitenin size ne hissettireceğini bulmak. Unutmayın, o ünitenin yanında veya karşısında oturacak olan sizsiniz ve kendinizi evinizde rahat hissetmelisiniz.

Ünite yerden yükselir
 EVİNİZİN HAVASINI DEĞİŞTİRECEK 7 TV ÜNİTESİ
Bize göre dekorasyonun en önemli noktalarından biri, olması gerekenin değil, sizin istediğinizin ve zevkinizin hayata geçirilmesi kısmıdır. Bu anlamda salonda oturacağım yerden 20 cm yüksekte olucam ünitem de tam göz hizamda 45 cm yukarda kalacak. Havuzda da musluk açık kaldı kapanana dek, kaç saatte dolar gibi sorulara gerek yok. Ünite sizin, ev sizin, zevk sizin isterseniz yerden yukarı isterseniz yukardan yere kadar bir ünite kullanın. Burada önemli olan doğru parçaları sizin zevkinizle size uygun şekilde yerleştirmek.

Kendiniz çizin
 EVİNİZİN HAVASINI DEĞİŞTİRECEK 7 TV ÜNİTESİ
Benim resim yeteneğim yok cin Ali’yi çizsem tanımıyorlar gibi bahanelerin arkasına saklanamanın zamanı değil. Bir kurşun kalem ve biraz düz çizgi bilgisi ile (ki ilkokul birinci sınıfta o kadar çizgiyi neden çektik defterlere anladınız mı şimdi?)gerçekten sizin olmasını istediğinizi tv ünitesinin kaba bir şablonunu çıkarabilirsiniz. Allahtan mobilya ustaları bizim bu berbat çizimlerimizi anlayan insanlardır ki ortaya çok güzel sonuçlar çıkabilir.

EVİNİZİN HAVASINI DEĞİŞTİRECEK 7 TV ÜNİTESİ,dekorasyon,tarz
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!