+90 224 241 91 18 - 19

Eski Ahırlar Şato Oldu

2017-03-29

Mimar Charles Haver Connecticut`un doğal Litchfield County tepelerinde bulunan 18.yüzyıldan kalma tarihi ahırlardan birinin yıkılmasına engel olup onu yeniden tasarladığında ortaya çıkan sonuç, hafta sonlarını farklı bir yerde geçirmek isteyen tüm meşgul Manhattan ailelerinin yeni tatil mekanı haline gelmek olmuş.

ESKİ AHIRLAR ŞATO OLDU
Hükümetin tarımı destekleyen politikası nedeni ile tarihi çiftlikler korunmaya alınmakla beraber fazla yer teşkil eden ahırlar yıkılarak araziye yer açılmakta. aşamada devreye giren ve tarihin göz göre göre bu şekilde yıkılmasına izin vermek istemeyen Mimar Charles Haver büyük bir çiftliğin korunma altına alınmasını sağladı.

ESKİ AHIRLAR ŞATO OLDU
Özgün malzemelerin aslına uygun olarak korunduğu bu geleneksel ama modern düzenlenen ahırdan bozma evde bir hafta sonunda isteyebileceğiniz tüm eğlenceler için yer ve zaman ayrılmış. langırt, skee topu ve diğer oyunlar ile eğlenceli seven bir eğlence merkezi olarak yaşatılmasının yanı sıra eski stil bir pub ve sinemanın da içinde yer aldığı bu ahır Amerikalılara modern bir şatoda hafta sonu geçirme fırsatını da tanıyor.

ESKİ AHIRLAR ŞATO OLDU
Dengelenen ve korunan yapıda çatıdan başlayan ilk değişim dönemi yansıtan bir kubbe eklenmesi ve ışığın yansımasının tüm alanlara doğru yayılmasının sağlanması olmuş.

ESKİ AHIRLAR ŞATO OLDU
Değişime içerde devam eden Mimar, evin bir kanadını bara dönüştürerek vermek istediği eğlenceli izlenimi arttırmış. Ahırda kullanılan tüm demir durak direkleri ve dekoratif ızgaralar orijinal hali ile saklanmış. Yine kurtarılan ahşap kapılar ve dekoratif demir ızgaralar ile evin içinde farklı alanlarda yer alan eğlence ünitelerine geçişlerde kapı ve kayan kapılar olarak kullanılmış.

ESKİ AHIRLAR ŞATO OLDU
Orijinal ahırın ana bölümü, ailenin zamanlarının çoğunu birlikte geçirdiği bilardo salonu olarak hizmet vermekte. Bu alanı yeniden şekillendirirken, tüm orijinal elle biçilmiş keresteleri ve kaba tavan kılıfını korunmuş. Antik mobilyalar, renkli kilimler ve halk sanatları ile süslenen ev tüm ihtişamı ve eğlencesi ile hizmet vermekte.ESKİ AHIRLAR ŞATO OLDU

dekotrend,eski ahırlar şato oldu,mimari,konsept
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!