+90 224 241 91 18 - 19

Dekorasyona İskandinav Yaklaşım

2017-05-15

Soğuk ve karanlık İskandinav ülkelerinin aydınlık ortam ihtiyacına çözüm olarak ürettikleri dekorasyon şekline verilen genel bir isim olarak yer aldı dekorasyon dünyasında. Beyazın tek başına verdiği soğukluğa engel olması için bu dekorasyona eklenen ahşap detaylar ve minimalist yaklaşımla hayatımızda oldukça yer eden İskandinav tarzı dekorasyon mobilya dünyasında bu akımı yaşatan İskandinav markası İkea ile de güçleniyor.
Bu tarzı benimseyen ve yaşam alanlarında daha aydınlık bir dekorasyonu tercih edenler için İskandinav stili döşenmiş 7 farklı öneri ile baş başa bırakıyoruz sizi.

Beyazla aşk yaşamaya hazır olun
DEKORASYONA İSKANDİNAV YAKLAŞIM
Evimde İskandinav esintileri istiyorum diyen herkesin bilmesi gereken en önemli detay beyazın tüm dekorasyona hakim olan renk olduğudur. Evin her alanına oldukça yoğun bir aydınlık hissi veren beyaz renk sadece duvar ve yer döşemelerinde değil, mobilyalarda da kendini fazlasıyla gösterir. Aksesuar seçimlerinde ise ağırlıkla tercih edilen renkler gri, siyah ve ara ara kahve tonlarıdır.

Evin her alanında farklı etki
DEKORASYONA İSKANDİNAV YAKLAŞIM
İskandinav tarzı dekorasyon sadece günlük oturma alanlarında değil, mutfak ve banyolarda da farklı bir etki yaratmaya devam ediyor. Ortamları aydınlık olduğu kadar geniş ve daha derin gösteren beyaz rengin hakim olduğu böyle bir mutfakta detaylarda ahşabın farklı renkleri ve çeşitleri kullanılarak istenilen etki yaratılmış.

Renk aksesuarda gizli
DEKORASYONA İSKANDİNAV YAKLAŞIM
Evde sizi en rahat hissettirmesi gereken oturma odalarınızda kullanacağınız beyaz bir koltuk ve kitaplık size istediğinizden fazla bir huzuru getirebilir. O nedenle sakinleşen algınızı beyaz mobilyalarınıza dalgalanmayı sağlayacak toprak tonları ile aksesuarlar alabilirsiniz.

Geometriye yere açın
DEKORASYONA İSKANDİNAV YAKLAŞIM
Farklı desenler İskandinav tarzı dekorasyonu benimseyenler çok da yabancı olmadıkları bir konu. Yastıklar, tablolar ve hatta sehpa veya masalarda kullanılan kareli, dalgalı veya zikzak desenler odanın o sade havasına güçlü bir etki katacaktır.

Aydınlatma gizli eleman
DEKORASYONA İSKANDİNAV YAKLAŞIM
Yaşam alanınızda aydınlatma İskandinav tarzı dekorasyonda farklı ve önemli bir yer tutmakta. Toprak, kahve siyah veya gri tonlarının vurgu yaptığı beyaz renkle döşeli odalarınızda aydınlatma ünitelerine gereken özeni göstermelisiniz. Genellikle endüstriyel tasarımcıların tasarımları ile hazırlanan aydınlatma üniteleri sizin dekorasyonunuza uygun olacaktır.

Çok eşya sevenler bu tarz size göre değil
DEKORASYONA İSKANDİNAV YAKLAŞIM
Evimi İskandinav tarzı ile döşeyeceğim diyorsanız, aslında içinizde aksesuarlar konusunda minimalist biri var demektir. Bu tarzı benimseyenlerin en önemli özelliklerinden biri olabildiğince gerekli ürünler dışına çıkmamak ev dekorasyonunda olabildiğince az aksesuar kullanmaktır.

Eskiler asla zayi olmaz
DEKORASYONA İSKANDİNAV YAKLAŞIM
İskandinav dekorasyonun sizi mutlu edecek bir başka özelliği ise geleneksel çizgileri modern yorumlarla kolaylıkla harmanlamanıza müsaade etmesidir. Ailenizden kalan bir koltuğun sizi mutlu eden yeni kaplanan renkli kumaşı ile yeni aldığınız bir kanepenin aynı ortamda buluşması ortaya hem sizi yansıtan hem de çok şık bir dekorasyon olarak çıkacaktır.

DEKORASYONA İSKANDİNAV YAKLAŞIM,dekorasyon,dekorasyona farklı yaklaşımlar
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!