+90 224 241 91 18 - 19

Daha Kullanışlı Bir Banyo İçin Fikirler

2017-05-23

Banyoyu ikiye bölün
DAHA KULLANIŞLI BİR BANYO İÇİN FİKİRLER
Tüm duvarı kaplamayacak şekilde bir paravan koyarak küvetle duş bölümü ayırabilirsiniz. Üstelik paravanın tek işlevi bu değil. Aynı zamanda lavaboların monte edildiği duvar vazifesi görüyor. Ek olarak iç kısmında raf da var.

Duvara gömülü niş raflar
DAHA KULLANIŞLI BİR BANYO İÇİN FİKİRLER
Banyoda kullandığımız şampuan, krem, sabun, duş jeli ve bunlar gibi birçok malzeme için depolama alanına ihtiyaç duyarız. Ancak banyoyu dolaplarla doldurmak hem sıkıcı bir görünüme sebep olur hem de şık durmaz. Bunun yerine örnekte olduğu gibi duvara gömülü raf yaptırmak çok daha estetik olacaktır. Dilerseniz raf içine aydınlatma da ekleyebilirsiniz.

Sade ve şık seçimler
DAHA KULLANIŞLI BİR BANYO İÇİN FİKİRLER
Banyolarda kullanacağınız lavabo ve klozetlerde seçimleriniz banyonuzu daha büyük ve sade gösterebilir. Bunun için yapmanız gereken kullanım alanınıza uygun materyalleri doğru seçmeniz. Özellikle el yıkama ünitelerinin seçimi hem banyonuzda aynı anda fazla kişiye kullanım alanı yaratır, hem de ortama bir farklılık katar.

Banyoda bir fincan kahve
DAHA KULLANIŞLI BİR BANYO İÇİN FİKİRLER
Banyolar nedense sadece kullanım nedenleri ile hayatımızda var oluyorlar. Duş almak, yıkanmak, traş belki çamaşır makinesinin varlığı. Oysa suyun dinlendirici etkisi ve banyolara verdiği sıcaklık farklı biçimlerde de değerlendirilebilir. Banyonuza küçük bir dokunuşla yerleştireceğiniz mini bir oturma ünitesi, size bu değerlendirme fırsatını sağlayacaktır. Günlük bakımlarınızı yapmak, çocuklarınız kendi başına yıkanmayı öğrenirken orda hem yanlarında hem uzaklarında olmak ya da çamaşırları beklerken bir fincan kahve ile günü değerlendirmek size gerçekten iyi gelebilir.

Yüzyıllar öncesinden gelen temizlik
DAHA KULLANIŞLI BİR BANYO İÇİN FİKİRLER
Zevkinizi yaşam alanlarınızın her detayında ortaya çıkarmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Banyolarda kullanılan klasik yaklaşımların dışında bir farklılık arayanlara, geçmişin o otantik ve mermer dokusunu önerebiliriz. Modern yaklaşımlarla düzenlenen mermer yüzeyle kaplanarak eski hamamların havası yaratılan böyle bir banyoda yıkanmak size çok eskiden beri değişmeyen bir ferahlık yaşatabilir.

Sizin banyonuz sizin zevkiniz
DAHA KULLANIŞLI BİR BANYO İÇİN FİKİRLER
Yeterince geniş bir banyom var diyenlere, o zaman o geniş yeri iyi değerlendirin demekte bir sakınca görmüyoruz. Sizin banyonuzda neden duvarlarda farklı tablolar olmasın, hatta belki yine sizin çekmiş olduğunuz fotoğraflar asılı durmasın? Pastel ve açık tonların hakim olduğu banyolar mekanı daha geniş ve ferah gösterir. Bu sakinliği farklı şekillerde kırmak o banyoya bir tarz katacaktır. O nedenle sizin banyonuzda sizin zevkinizi yansıtan her şeye izin var.

Her yer beyaz olmak zorunda değil
DAHA KULLANIŞLI BİR BANYO İÇİN FİKİRLER
Banyolarınızda alışkanlıkların getirdiği o sade renk seçimi son dönemde yerini daha cesur ve güçlü renklere bıraktı. Bu renklerin süslediği banyolarda kendinize ait küçük bir keyif dünyası rahatlıkla yaratabilirsiniz. Bu dünyada, jakuzinize ve mini duşunuza kesinlikle yer var.


dekotrend,banyo,kullanışlı banyo
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!