+90 224 241 91 18 - 19

Daha Güzel Bir Çocuk Odası İçin 6 Küçük Öneri

2017-02-06

1 - Özel oyun alanları
Daha Güzel Bir Çocuk Odası İçin 6 Küçük Öneri
Çocuğunuz odasını sadece yatmaktan yatmaya kullanmayacaktır, bunu aklınızdan çıkarmamanızda fayda var. Ona odasında yaratacağınız kendisini özel hissettirecek oyun alanları, arkadaşları ile sosyalleşmesini sağladığı kadar, sizinle olan bağlarını da güçlendirecektir.


2 - Fosforlu yıldız yapıştırmalar
Daha Güzel Bir Çocuk Odası İçin 6 Küçük Öneri
Hangimiz zaman zaman korkmadık ki karanlıktan, çocuklarımız korkmasın diye bekliyoruz. Bunu aşmanın hem etkili hem de son derece kolay yöntemlerinden biri, odasının farklı alanlarına ve tavana yapıştıracağınız gece ışık veren fosforlu yıldız yapıştırmalar olacaktır. Hatta eğer bu konuda bir adım öteye gitmek isterseniz, ona samanyolunu hazırlayın. Böylece çocuğunuz sık binalarla donatılan şehirlerin içinde kendi odasında karanlıktan korkmadan yıldızlara bakarak uyuyabilir.


3 - Çalışma masası
Daha Güzel Bir Çocuk Odası İçin 6 Küçük Öneri
Hemen bir kütüphane yapmanızı önermiyoruz ama çocuğunuzun daha küçük yaştan odasında kendine ait bir masasının olması ona hem daha rahat bir çalışma ortamı sağlayacak, hem de düzen anlayışını gelişmesine yardımcı olacaktır. Resimlerini, ailesini ve belki de anlatmak istediği birçok şeyin taslaklarını kendi masasında çizmeye başlaması onu daha güvenli bir birey haline getirecektir.


4 - Renkleri kullanın
Daha Güzel Bir Çocuk Odası İçin 6 Küçük Öneri
Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, renklerin insan üzerindeki etkisi daha çocukluktan başlayan bir durum. Çocuğunuzun hayata daha geniş bir pencereden bakmasını sağlamak onun odasında farklı renkleri kullanmakla mümkün olabiliyor. Hayatın renklerine odasında görerek sıcak bakan çocuklar büyüdüklerinde daha anlayışlı ve yaratıcı bireyler haline geliyorlar.


5 - Bebekler bilir
Daha Güzel Bir Çocuk Odası İçin 6 Küçük Öneri
Uzmanların ortak görüşü çocuklarınızın daha bebekliklerinden itibaren kendilerine ait odalarda kalmaları yönünde birleşiyor. Yine de bu demek değildir ki, onları tamamen yalnız bırakmalısınız. Aksine özellikle bebekler onlarla konuşmanızı dinliyor ve sizin sesinizle sakinleşiyorlar. Bebek odalarını hazırlarken bir oturma grubu değil ama ona kendinizi yakın hissedeceğiniz ve onun da sizi görüp sesinizi rahat duyacağı bir koltuğu yerleştirmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.


6 - Uygun mobilya seçimi
Daha Güzel Bir Çocuk Odası İçin 6 Küçük Öneri
Ne çabuk büyüyorlar farkındasınız değil mi? Bir gün giydikleri ertesi gün onlara olmuyor. O nedenle bebek ve çocuk odalarındaki mobilya seçimlerinizde bunu da göz önünde bulundurmalısınız. Onlar büyüdükçe onlarla büyüyen çocuk mobilyaları artık çok revaçta. Bebekken kullandığını büyük beşik ayrılabilen modüler parçaları ile küçük bir hanımefendinin keyifli odasına dönüşüyor. Tüm bunları yaparken odaya yeni birkaç aksesuar belki bir mini koltuk, belki bir kütüphane almayı da ihmal etmezseniz çocuğunuza yepyeni bir oda hediye edersiniz.


galeri,çocuk odası,öneri,özel oyun alanları,çocukluk,oda,dekorasyon
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!