+90 224 241 91 18 - 19

2017 Duvar Kağıdı Trendleri

2017-03-30

Doğal malzemesi, geniş desen kartelâsı ile son yılların trendi olmaya başlayan duvar kâğıtları, 2017’de de evlerinizi zarafetle dekore etmeye devam edecek.

Üç boyutlu görünümler
2017 Duvar Kağıdı Trendleri
2017’de modern duvar kâğıtları karşımıza; ahşap, kumaş, tuğla, çimento, doğal taş ve metal görünümlerine bürünerek çıkacak. Mekânlara görsel açıdan zenginlik katacak olan bu modeller, üç boyutlu görünümleriyle, duvarları geleneksellikten uzaklaştıracak görünüyor.
Renklerde ise; doğal toprak tonları, hardal sarısı, yeşil, yanık turuncu, turkuaz, gümüş ve bronz gibi metalik etkiler yaratan tonlara sıkça rastlamak mümkün.

İri desenlerle odak noktaları yaratın
2017 Duvar Kağıdı Trendleri
Büyük desenli ve koyu renkli duvar kâğıtları, kullanılan mekânın en çok öne çıkan unsuru olur. İri çiçekli desenli ve koyu renkli bir duvar kâğıdını, tek bir duvara uyguladığınızda, o mekânda istediğiniz etkide bir odak noktası yaratmış olursunuz. Bu tarz bir uygulama yapmak istiyorsanız, seçeceğiniz mobilya ve aksesuarların da sade olmasına özen gösterin.

Mekânınızı ısıtın
2017 Duvar Kağıdı Trendleri
Yaşam alanlarınızda sıcak ve davetkâr etkiler yaratmanız mümkün. Kullanacağınız küçük desenli duvar kâğıtları ile her türlü mekânda, sıcak bir etki yaratabilirsiniz. Bununla birlikte, çok karışık desenli olan modelleri oturma odalarınızda tercih etmekten kaçınmanızı ya da bu tarz bir deseni bütün duvara uygulamak yerine tek bir duvarda uygulamanızı öneririz.

Mekânlarınızın ebatlarıyla oynayın
2017 Duvar Kağıdı Trendleri
Küçük alanlarda, büyük farklar yaratmanız mümkün. Derinlik ve ölçü yanılması yapmak istiyorsanız, kullanacağınız çizgili desenler işinize yarayabilir. Bir alanı olduğundan daha büyük gösterecek olan bu tarz duvar kâğıtlarından dikey çizgili olanlar ile mekânlarınızda gözle görülür farklar yaratabilirsiniz.

Hayal edileni sunan duvarlar
2017 Duvar Kağıdı Trendleri
Son zamanlarda, karşılaştığınız duvarlar sizi şaşırtmış olabilir çünkü tasarlanan duvar kâğıdı yüzeyleri, pek çok malzemenin görünümünü baskıda birebir yakalayabilecek teknolojiyle üretiliyor
Duvar kâğıtlarında doğru desen ve renkler seçerek sihirli sonuçlar yaratmak mümkün. Etkileyici karşılamalar sizin için uygunsa, turuncu, kırmızı ve pembe gibi renklerle bu algıyı yaratmak mümkün. Eğer sosyallik sizin için ön plandaysa kırmızı gibi harekete geçirici bir tonu kullanmanız halinde istediğiniz etkiyi elde edersiniz.

dekotrend,galeri,duvar kağıdı,2017 Duvar Kağıdı Trendleri
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!