+90 224 241 91 18 - 19

Türkiye`de Fonksiyonel Sanat Üzerine Yapılan Tek Sergi Olan “sanat 7/24 Vol.5” Başlıyor

2017-02-01

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan ARMAGGAN Art & Design Gallery’nin, beşinci kez düzenlediği “SANAT 7 / 24” adlı karma sergisi 9 Şubat 2017’de açılıyor.
“Sanat Her Zaman Her Yerde” başlığı altında açılacak sergiyle ARMAGGAN Art & Design Gallery, kavramsal özelliklerinin yanı sıra işlev yüklenen sanat eserlerine kapılarını açıyor. Sanatın bir araya getirici ve iyileştirici etkisine olan ihtiyacımızın arttığı bu zor günlerde, sanatı hayatın içinde dahil etme fikrinin önemi artıyor.

“Sanat gündelik yaşamın içindedir, insanidir ve gereklidir” çıkış noktasıyla kurgulanan sergi, bu mottoyu takip ederek 18 sanatçının eseriyle “Sanat eseri 7/24 yanımızda nasıl olur?”, “Sanat gündelik hayata nasıl dahil olur?” gibi sorulara yanıt arıyor.


Türkiye`de fonksiyonel sanat üzerine yapılan tek sergi olma özelliği taşıyan sergide, Tan Taşpolatoğlu, Yiğit Altıparmakoğulları, Recep Batuk, Yiğit Yazıcı, Tan Mavitan, Güven Kıraç, Bora Çetin, Mat Art, Canan Cankaya, Can Özal, Ayhan Tomak, Nergiz Yeşil, Arden Oluk, Emine Kürkçü, Ali Abayoğlu, Ferit Yazıcı, Levent Aygül ve Aylin Özmete Ak gibi sanatçılar yer alıyor.

Türkiye`de fonksiyonel sanat üzerine yapılan tek sergi olan “SANAT 7/24 Vol.5” başlıyor Görselleri
etkinlik,sanat,genç,sanatçı,fonksiyonel,sergi
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!