+90 224 241 91 18 - 19

Red Dot Tasarım Ödüllü Mimar Zow 2014’te

2016-10-11

Bu yıl 6. sı düzenlenecek olan ZOW İstanbul; mimar, iç mimar ve tasarımcıların buluşma merkezi, yurt dışı ve yurt içi iş bağlantılarının gerçekleştiği en önemli fuarlardan. Uzman isimlerin seminer ve panellerine de ev sahipliği yapan fuar, Essentials Seminer Programı ile sektör profesyonellerini bir araya getirecek. Programın bu yıl ana konuşmacısı, Uluslararası Red Dot Tasarım Ödülü sahibi İtalyan Mimar ve Tasarımcı Massimo Iosa Ghini olacak. Seminer programında ayrıca; 200’ ü aşkın özgün tasarımı, çeşitli resim heykel, dekoratif obje, mücevher tasarım ve uygulaması bulunan ve yurt dışında da oldukça tanınan Yılmaz Zenger; Workshop Mimarlar’ın kurucusu Mehpare Evrenol ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Celal Abdi Güzer de yer alacak.
Mobilya Yan Sanayi ve iç Mimari Tedarik alanlarında dünyada neler olduğu ve konunun ülkemize nasıl katkılar sağladığının tartışıldığı “ZOW Essentials Seminerler Programı” konunun farklı taraflarını bir araya getiriyor ve son gelişmeleri meraklılarına sunuyor. 21-22 Mart’ta Konsept Projeler’in organizasyonuyla ZOW Essentials adı altında düzenlenecek seminerlerin bu yılki tema konuşmacısı dünyaca ünlü Mimar ve Tasarımcı Massimo Iosa Ghini…
ZOW İSTANBUL; ULUSLARARASI İSİMLERİ AĞIRLAYACAK
Dünyanın dört bir yanından bir araya gelip, mobilya sektörü ile ilgili farklı bölgelerdeki gelişmeleri tek adreste öğrenmek isteyenlerin tercih ettiği ZOW İstanbul, Essentials Seminer Programı’yla uluslararası arenada tanınan isimleri ağırlama geleneğini bu sene de bozmuyor. 30 yıllık profesyonel kariyerinde birçok önemli projeye imza atan, Başta İtalya olmak üzere “Ferrari Store” ları ve “Ferrari Showroom” ları tasarlamış Massimo Iosa Ghini de ZOW İstanbul kapsamında düzenlenen Essentials Programı’nda sektöre dair değerli bilgiler verecek. Dünyanın en eski ve en prestijli tasarım ödülü olarak kabul edilen Uluslararası Red Dot Tasarım Ödülü’yle de onurlandırılan ünlü mimar, dinleyicilerin tasarımla alakalı sorularını yanıtlayacak. Seminer verecek değerli konuşmacılardan bir diğeri; 200’ ü aşkın özgün tasarımı, çeşitli resim, heykel, dekoratif obje, mücevher tasarım ve uygulaması bulunan Yılmaz Zenger olacak. Eserleri 1999`da New York`da, 2000`de Jersey City Art Center`da sergilenen Zenger de mimar ve mühendislerle buluşacak. Workshop Mimarlar’ın kurucusu yüksek mimar Mehpare Evrenol ve mimari proje yarışmalarında çeşitli jüri üyeliklerinin yanı sıra, üçü birincilik olmak üzere çok sayıda ödül ve uygulanmış projeye sahip ODTÜ Öğretim Üyesi Doç.Dr Abdi Güzer de konuşmacılar arasında yer alacak. Tasarımını ve kurucu başkanlığını yaptığı MATPUM (ODTÜ Mimarlık Fakültesi Araştırma Merkezi) yapısı YEM tasarım ödülüyle onurlandırılan Güzer, kendine ayrılan oturumda tasarımın inceliklerinden bahsedecek.

RED DOT TASARIM ÖDÜLLÜ MİMAR ZOW 2014’TE Görselleri
etkinlik,tasarım,mimar,iç mimar,seminer
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!