+90 224 241 91 18 - 19

Görsel Sanatın Arkeoloğu Boğaziçi’nde

2016-11-28

Sinema, fotoğraf ve arşiv alanlarında çalışan, Ortadoğu’nun uluslararası üne sahip önemli görsel sanatçılarından biri olan Akram Zaatari, 3-28 Mart tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nin misafiri olacak.

İstanbul’un kültürel hayatının gelişimine katkı sağlamak amacıyla tasarlanan “Boğaziçi Chronicles” programı kapsamında Boğaziçi Üniversitesi’nin konuğu olacak olan Zaatari, yaratıcılıklarını ve düşünsel birikimlerini İstanbul’un dinamik kültürel ortamında yeni üretimlere dönüştürerek, deneyimlerinin günlüğünü tutacak.
Ürettiği 30’un üzerindeki video ve filmleriyle, toprak üzerinden süre giden çatışma ve savaş ortamı, bunun medyaya yansımaları, ulusal ve dini temalarla cinsel kimlik tezahürleri üzerinden Lübnan’ın savaş sonrası koşullarını ele alan çalışmalarıyla tanınan Zaatari, günümüzün en önemli görsel sanatçılarından biri kabul ediliyor.
15 Mart Cumartesi günü Albert Long Hall’de Moderatörlüğünü Rana Zincir Celal’in üstleneceği sanatçının kendi kişisel hiyakesini anlatacağı “Sanat Üretimi” konuşmasının ardından Akram Zaatari’nin film, video ve fotoğrafçılık alanlarında bir dönüm noktası olan O Gün adlı önemli filmi gösterilecek.

GÖRSEL SANATIN ARKEOLOĞU BOĞAZİÇİ’NDE Görselleri
görsel,sanat,arkeolog,etkinlik
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!