+90 224 241 91 18 - 19

Geçmişten Geleceğe Balat!

2016-10-11

PLATO SANAT, REZİDANS PROGRAMI KAPSAMINDA İSPANYOL SANATÇI FELIX DE LA CONCHA VE GENÇ SANATÇI ELİF SÜSLER’İ AĞIRLAYACAK!

İstanbul’daki güncel sanat çevresi için önemli bir mekan olan Plato Sanat, görsel sanatçılara yeni misafirlik programına katılma imkanını sunuyor. Plato Sanat Misafir Sanatçı Programı altı haftalık sürelerde sanatçılara ev sahipliği yaparken sanatsal araştırma ve üretimlerini profesyonel ve kurumsal ortamda sürdürme imkânı veriyor. Programın ilk 2 misafiri, dünyanın farklı yerlerinden gelen 60’dan fazla başvuru sonucunda seçilen İspanyol sanatçı Felix De La Concha ve genç sanatçı Elif Süsler oluyor. İlk tematik rezidans projesinde, İstanbul’da ve özellikle Plato Sanat’ın bulunduğu tarihi bölge olan Balat’ta devam eden kentsel dönüşüm projeleri ve bu bağlamda şu anda gündemde olan tartışmaları da ele alıyor.
26 Haziran’da kapılarını açacak ve 3 ay boyunca görülebilecek sergide Felix De La Concha, her gün bir tane olmak üzere farklı çevrelerden gelen 20’den fazla Balat sakinini ve buradaki kentsel yenilenmeye dahil olan insanları resmedecek ve oluşturduğu bu günlüğün kayıtlarıyla bir belgesel hazırlayıp; tablo ve videolarla da bir kurgu hazırlayacak. Balat’ın geçmişine yolculuk niteliği de taşıyacak konseptte portrelerle belgelerin kombinasyonu ile özel bir çizim oluşturup İstanbul’un Balat semtindeki çağdaş şehir yaşamıyla ilgili devam eden tartışmaların anlaşılmasına da olanak sağlayacak.

GEÇMİŞTEN GELECEĞE BALAT! Görselleri
etkinlik,sanat,rezidans
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!