+90 224 241 91 18 - 19

Fondation Cartier Çağdaş Fotoğraf Sanatının Dünyaca Ünlü Sanatçılarını Ağırlıyor

2017-01-11

Dünyanın iki ucundan, iki farklı fotoğrafçı; Japon sanatçı Daido Moriyama ve Kolombiyalı sanatçı Fernell Franco, Fondation Cartier’de bir araya geliyor. Franco ve Moriyama’nın Tokyo’dan Cali’ye uzanan fotoğrafları, Latin Amerika ve Japonya’nın sokaklarını ve insanlarını keşfe çıkıyor.

Fondation Cartier, 6 Şubat –5 Haziran tarihleri arasında Japonya ve Latin Amerika’dan tüm dünyayı etkisi altına alan iki sanatçının sergilerine ev sahipliği yapıyor. Daido Moriyama’nın ve Fernell Franco’nun, modernleşmeyi, tarihi, çağdaş sanat ortamının gelişimini, toplumda görülen yozlaşma, şiddet ve cinselliği şehir hayatının bir parçası olarak sunduğu fotoğraflar, Fondation Cartier’de ziyaretçiye sunuluyor.

Fernell Franco’nun, Alexis Fabryand ve María Wills Londoño küratörlüğünde hazırlanan ‘Cali Claire - Obscur’ sergisi, Latin Amerika tarihini, Kolombiya’nın Cali kentinden dünyaya duyuran sanatçının dünya çapında en kapsamlı retrospektif sergisi. Japon fotoğraf sanatçısı Daido Moriyama ise Hervé Chandèsand ve Alexis Fabry küratörlüğünde gerçekleşen ‘Daido Tokyo’ adlı sergisinde ‘renkli fotoğraf’ serilerine devam ediyor ve Japonya’nın popüler kültürüne göndermeler yapıyor. Fondation Cartier, Japonya ve Latin Amerika’yı kültürel tarih, toplumsal şehir belleği ve dokümantasyon gibi öğeleri kullanan iki sanatçı üzerinden birbirine bağlıyor.

Fondation Cartier Çağdaş Fotoğraf Sanatının Dünyaca Ünlü Sanatçılarını Ağırlıyor Görselleri
Fondation,fotoğraf,sanat,keşif,sergi,sokak,japonya
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!