+90 224 241 91 18 - 19

Cam Sihirbazı Anu Penttinen Türkiye’ye Geliyor

2017-01-12

İittala’nın ünlü tasarımcılarından Anu Penttinen, Tasarım Vakfı tarafından düzenlenen “Cam Füzyon Tasarım” atölyesi için Türkiye’ye konuk oluyor.

Finlandiya’nın dünya çapında üne sahip tasarım ikonu İittala; 135 yıldır Fin tasarımının en büyük ustalarının hazırladığı koleksiyonlarla tanınıyor. Birbirinden güçlü renkleri camın keskin berraklığıyla buluşturan bir estetiğin ve İittala’nın “sade ve işlevsel” mottosuna uygun cam kutuların, “Vitriini”lerin tasarımcısı Anu Penttinen bu genç ustalar arasında göz dolduruyor.

Helsinki’deki Sanat ve Tasarım Üniversitesinden mezun olduktan sonra Nuutajärvi Glass Village`de kendine ait bir stüdyo kuran Anu Penttinen çalışmalarında doğa ve kent yaşamının detaylarını ustaca harmanlayan bir tasarım anlayışına sahip.
Tasarım Vakfı, Anu Penttinen yönetiminde 26 Eylül- 1 Ekim 2016 tarihleri arasında Bodrum’da “Cam Füzyon Tasarım Atölyesi” düzenliyor. Cam tasarım sanatçılarına açık olarak düzenlenen atölyenin çerçevesini deneysel ve endüstriyel fikirlerin birbirini beslediği tasarım çalışmaları oluşturuyor. Cam plakalar ve füzyon teknikleri kullanılarak küçük ölçekli sofra ürünleri tasarımının gerçekleştirileceği atölyede tasarım ve yemek sunumu için fikirler geliştirilerek, katılımcıların prototipler üretmesi beklenecek.

CAM SİHİRBAZI ANU PENTTİNEN TÜRKİYE’YE GELİYOR Görselleri
tasarım,dekor,dekorasyon,Penttinen,cam sihirbazı
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!