+90 224 241 91 18 - 19

Antik Yunana Fotoğraf Güzelliği

2016-10-11

Ünlü Antik Yunan fotoğraf sanatçısı J.Joshua Garrick`in «Antik Güzelliği Görüntülerken» adlı sergisi Şubat ayında Sismanoglio Megaro`da!

Arzu edenler sergiyi Perşembe günleri arkeologlar rehberliğinde gezebilir!

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğunun Sismanoglio Megaro binası, 31 Ocak 2014 - 9 Mart 2014 tarihleri arasında sanat tarihçisi İris Kritikou küratolüğünde Amerikalı ünlü fotoğrafçı J.Joshua Garrick’in «Antik Güzelliği Görüntülerken» adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.
Sergide Antik Yunan eserleri, J. Joshua Garrick’in objektifinden yeniden hayat buluyor. Yıllarca Yunan Müzeleri’nde sergilenen eserlerinin fotoğraflarını çeken J.Joshua Garrick, «Antik Güzelliği Görüntülerken» adlı fotoğraf sergisinde, klasik sanatın ham maddesinin özgünlüğünü ortaya çıkartmaya çalışıyor. Atina Milli Arkeoloji Müzesi’de sergilenen eserlerin Garrick tarafından görüntülenen orijinal ve eşsiz fotoğraflarında, eski sanatçıların çalışmalarındaki ustaca arayışların görünmeyen ayrıntıları üzerinde odaklanılıyor.
İlk olarak başarılı bir şekilde sonbaharda Atina Milli Arkeoloji Müzesinde sanatseverler ile buluşan sergi, şimdi İstanbul’da ve daha sonra New York’ta Yunan Konsolosluğu’nun salonunda olacak.

ANTİK YUNANA FOTOĞRAF GÜZELLİĞİ Görselleri
etkinlik,antik,yunan,fotoğraf
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!