+90 224 241 91 18 - 19

33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, Galeri Işık Teşvikiye’de

2017-03-27

33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın
ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri, Galeri Işık Teşvikiye’de 9 Şubat’tan itibaren sergilenmeye başlıyor.
Otoritelerce “dünyanın bir numaralı karikatür yarışması” olarak nitelendirilen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması, bu yıl 68 ülkeden 752 sanatçı ve 2.521 karikatüre ev sahipliği yaptı.
Sergide, yarışmanın bu yılki birincisi Marco De Angelis (İtalya), ikincisi ‘Cau’ Claudio Antonio Gomes (Brezilya), üçüncüsü Doğan Arslan (Türkiye) ve bu yıl ilk defa ‘Güçlü Kızlar, Güçlü Bir Dünya’ kategorisinde verilen Özel Ödül’ün sahibi Emrah Arıkan’ın (Türkiye) eserlerinin yanı sıra Başarı Ödülü alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler de yer alacak.

Yarışmada Başarı Ödülü kazananlar arasında, Oktay Bingöl (Türkiye), Vitaly Bondar (Beyaz Rusya), Evzen David (Çek Cumhuriyeti), Hicabi Demirci (Türkiye), ‘Feggo’ Felipe Galindo (Amerika), Rodrigo Machado da Rosa (Brezilya), Raimundo Rucke Santos Souza (Brezilya), Arif Sutristanto (Endonezya), Jugoslav Vlahovic (Sırbistan), Kürşat Zaman (Türkiye), Nahid Zamani (İran) ve Zygmunt Zaradkiewicz (Polonya) yer alıyor.

33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, Galeri Işık Teşvikiye’de Görselleri
etkinlik,aydın doğan,karikatür yarışması,sergi,dekorasyon
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!