+90 224 241 91 18 - 19

Yalınlığın Güzelliği

2016-10-10

Karakteri olan insanlar hep makbul olmuştur hayatımızda. Karakteri olan insanlar hep yaşanılası olmuştur. Karakter ruhla bütünleşir, bir tarz sunar, bir hayat bahşeder. Yaşamını bir tarz ile bütünleştirmeyi başarmış insanlar aldıkları nefesin bile karakterli olmasını hayal ederler. Uyguladığı tüm daireler için farklı hikayeler yazarak, sonrasında da hikayelerinin peşinden koşan tasarımlar hazırlayarak onlara bir karakter katan RGS İç Mimarlık’tan Semih ve Didem Güven, Kalekent Evlerinde yarattığı yalın vurgulu karakterle hayatın içinde olmayı başarmış bir mekana imza atmış.

Günyüzü İnşaat ve Lİv Adi Ortaklığı ile Beylikdüzü’nde yapılan Kale Kent projesinin örnek dairesinde ilk bakışta doğallığın ve yalınlığın ön planda tutulduğunu gözlemlemek mümkün. Mekanın fonksiyonel, şık ve karakteristik duruşu da dikkatlerden kaçmıyor.
Dairenin modern ve aydınlık girişi huzura gelindiğini haber verirken, aksesuar ve mobilyaya boğulmayan yalınlığı da ilk bakışta fark ettiriyor. Girişte kullanılan ayna küçük dokunuşların hareketliliğini getirirken yalınlığın içindeki güzellik ışıltılarla göz kamaştırmaya ilk adımdan başlıyor.
Oturma grupları dışındaki tüm mobilyaların özel
olarak tasarlandığı mekanda ağırlıklı olarak Amerikan Ceviz kaplama tercih edilmiş. Oturma gruplarında ise B&T imzası var.
Salonun merkezini oluşturan orta sehpa ve diğer tüm aksesuarlar Muda Concept’in ürünleri. Karakteristik çizgileri ile dikkat çeken duvar kağıdı ise Disegno’dan alınmış. Salon mobilyalarına atıfta bulunan perdeler Degrape imzalı.
Doğallığın ve doğaya dönüşün vurgulandığı çizgiler şıklığı ve avangard yaklaşımı da içine alarak özel bir tarz yaratıyor. Doğalın sadeliği ve avangardın tutkuları birleştiğinde salonun karakteri doğal, sade ve şık olarak belirleniyor.
Toprak tonları ve gri hakimiyetinin yoğun olarak kullanıldığı mekanda ihtiyaç duyulan hareketlilik aksesuarların renkli atmosferi ile yakalanmış. Mekanın arka fonlarındaki renklilik kumaşların ve küçük dokunuşların enerjisini de ön plana taşıyor. Ahşabın sıcaklığı ise bulunduğu alana natürel bir sıcaklık getiriyor.
Oturma bölümünün ardında konumlandırılan yemek bölümü genel mekana göre avangard çizgilerin daha yoğun vurgulandığı bir alan. Buna rağmen mobilya tasarımlarında kullanılan genel sadelik ve yalınlık yaratılan doğal ve şık havanın sürmesini sağlıyor.
Banyoda daha keskin çizgiler kullanan mimarlarımız yine doğallıktan yana olduklarını Serra ve Çanakkale Seramik imzalı mermer desenli karolarla belirgin hale getirirken, ceviz renginin sıcaklığından da taviz vermiyor.
Yatak odasında daha sıcak bir atmosferin varlığı hemen hissediliyor. Yatağın baş ucunda bulunan duvarın kumaşlar ve aynalarla kaplanmış bölümü doğallıkla birlikte küçük ışıltıları da bulunduğu mekana serpiştirirken, toprak tonlarının güneşe olan yakınlığı salonda kullanılan gri renge atıfta bulunan perdelerle aralanmış.
Çocuk odasında renklilik hakim. İçinde her rengi barındıran çizgili duvar kağıdının yarattığı enerji mobilyalara da yansıtılmış. Sıcak sarı tonlarının kahverengilerle bütünleştirildiği odada yer döşemelerinin gri tonları yine salona anımsatmalar yapıyor.
Banyodaki sert ve yalın çizgiler mutfakta da hakimiyetini koruyor. Mermerin en güzel gri tonlarından yapılan derlemelerin yansıttığı net güzellik, dolapların tasarımında kullanılan beyaz tonları ile birleştiğinde tam bir bütünlük sağlıyor. Corian marka beyaz akrilik tezgah, gri tonlardaki mutfak eşyaları ve tavana yakın tasarlanmış aydınlatmanın devam ettirdiği sert ve yalın çizgiler yuvarlak formlu akrilik sandalyelerin
çevrelediği ahşap masanın yumuşaklığı ile bozularak ortama sıcaklık katılıyor.
Modern tarzı ile dikkat çeken Kale Kent evleri 3+1 dairelerden oluşan toplam 1471 konutun bulunduğu dev bir proje olarak İstanbulluların beğenisine sunuluyor.

PROJE: KALE KENT
YER: BEYLİKDÜZÜ
İŞVEREN: GÜNYÜZÜ İNŞAAT VE LİV ADİ ORTAKLIĞI
KONUT SAYISI: 1471
KONU: 3+1 ÖRNEK DAİRE

Yalınlığın güzelliği Görselleri
dekorasyon,yalınlık,karakter,tarz,ruh
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!