+90 224 241 91 18 - 19

Sonbahar Esintili Ev

2017-02-10

Sonbahar esintileri ile dolu bir salonun sizi karşıladığı Toya Vista projesi Toya Yapı’nın Avcılar’da konumlanan 2+1 örnek dairesi aslında. Dairenin iç mimarisi ve örnek daire dekorasyonu ise Gönye Proje Tasarım tarafından yapılmış.

Yalın çizgileri ile dikkat çeken salonda yaşamın hakimiyeti kendini hissettiriyor. Birazda uçuşan yaprakların yüzünüze çarpabileceği ihtimali ile yol aldığınız salonda tv ünitesi ve masa arkası konsolu Gönye Proje Tasarım tarafından tasarlanmış.

Sonbahar yapraklarının renk tonlarını taşıyan doğal taş-mermer tablalı masa ve oturma grupları yine yaşamın içinde ve sonbahar çizgilerinde olma iddiasıyla Casa Mobilya’dan özenle seçilmiş. Mekânın tasarımı Artemide ve Haaz’dan alınan aydınlatmalar ve Step Halı’dan alınan halılarla tam bir bütünleşme sağlamış.

Ebeveyn Yatak odasında ise bambaşka bir hava hakim. Cam bir bölücü paravan ile birlikte soyunma bölümü ve uyku bölümü birbirinden ayrılırken, reflekte camın yansıtıcılığı ve şeffaflığı ile birlikte mekana derinlik kazandırılmış. Böylelikle oda hem daha kullanışlı bir hâle getirilmiş hem
de daha modern bir görüntü sağlanmış.

Siyah ve vizon renklerinin hâkim olduğu yatak odasında huzuru ve dinlenceyi bir arada bulabileceğiniz modern ve rahat bir atmosfer hakim. Yatak ve yatak başında kullanılan kumaş seçimleri ve yatak odasının tamamı Gönye Proje Tasarım tarafından projeye özel olarak tasarlanmış. Bu mekânda Artemide aplikler ve Step Halı’dan seçilen keten dokulu halı ile konsept tamamlanmış. Yatak örtüsü ve yastıklar ise Layla Dekorasyon’a özel olarak yaptırılmış.

Mekanın son bahar temasını yansıtmayan tek bölümü çarpıcı renkleriyle misafirlerini karşılayan genç odası. Gönye Tasarım tarafından tasarımı yapılmış olan duvar kağıdı Nish Dekor tarafından üretilmiş, dinamik bir tasarımın ve keskin hatların kullanıldığı mekân Gönye Tasarım tarafından tasarlanıp Layla Dekorasyon’a hazırlatılan yastıklar ve Step Halı’dan seçilen parke halıyla tamamlanmış.

Tasarımının Gönye Proje Tasarım tarafından yapıldığı mutfakta Vestel marka elektronik cihazlar kullanılmış. Mutfak dolapları ipek mat cilalı lake olup tezgahta akrilik tezgah ve arka panelde ise boyalı cam kullanılmış. Ahşap imalatları Odabaş Mobilya tarafından yapılmış.

Banyo, kapı ve vestiyer tasarımlarının da Gönye Proje tasarım tarafından yapıldığı dairede Çanakkale Seramiğin bardiglio ve safari serisi seramikleri ile Vitra marka vitrifiyeler ve Artema marka armatürler tercih edilmiş. Kulp detayları gizli kulp detayı ile çözülen vestiyerlerde, ipek mat cilalı, düz ve asitli ayna kapaklar karışık olarak mimari düzenlemedeki yerini almış.

Sonbahar esintili ev Görselleri
sonbahar,ev,dekorasyon,proje,toya,yapı
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!