+90 224 241 91 18 - 19

Sade Bir Lüks

2017-01-11

Mimar Seçil Bulcan Ürküt tarafından dekore edilen Bina 4200 iş merkezindeki Vge Tekstil ofisi 175 m2`lik bir Alana sahip. Firma sahibinin ofisi ,toplantı odası, yönetici ofisi gibi bölümlerden oluşuyor. Tekstil sektöründe lisanslı nevresim üretimi yapan firmanın 4200 iş merkezini seçmesi tesadüf değil. Onlara göre işyerlerinin şehrin batı tarafında olması yaşamı kolaylaştırıyor.

Seçil Bulcan Ürküt çok yakın arkadaşım dediği VGE Tekstil firma sahibi Veda Girgin Eroğ’lunun ofisini dekore ederken tasarım aşaması benim için hem çok kolay hem de çok zordu diyebilirim diyerek ssöze başlıyor. Proje sürecince tüm kararların kendisi tarafından verildiğini söyleyen Bulcan; ‘’Amacımız; tüm ofis çalışanlarının birbirleriyle olan çalışmalarını efektif kılacak, şeffaf, aydınlık, açık ofisin modüler çalışma ortamının getirdiği monotonluktan uzak ve firmanın yaptığı işi ön plana çıkaracak bir mekan tasarlamaktı. 175 m2`lik ofisin, firma sahibinin ofisi ahşap, toplantı odası ve yönetici ofisini şeffaf cam yüzeylerle ayırdık. Çalışma ekiplerinin birbirleriyle olan iletişim gereklilikleri açık
ofis kurgusunu belirledi. Açık ofis kullanımındaki mekanı, modüler masa düzeni ile tasarlarken, gün ışığından maksimum ölçüde yararlandık. Cam bölme sistemi ile ayrılan mekanlarda ise gerek grup, gerekse bireysel çalışma ortamları yarattık.’’

Resepsiyon ve oturma alanının açık ofise dahil olması ile çalışanların masaları dışında işlerini devam ettirebilecekleri farklı alanlar kurgulayarak performanslarının artması hedeflenmiş.

Ürküt malzeme alanındaki seçimleri şu şekilde anlatıyor; ‘’ Malzemeleri seçerken temel anlayışımız; tasarımı ön plana çıkartmak için malzemeleri en yalın hali ile kullanmaktı. Bu nedenle, zeminde beyaz epoksi ile dokusuz naturel görünen vizon sinterflex malzemeyi kullandık. Renk tercihimiz de ise; firma ürün skalasının çok renkli olması nedeniyle bizi sakinliğe yöneltti. Yaratmış olduğumuz uzun koridoru eğlenceli hale getirmek için firmanın desen arşivinde bulunan yaprak formlarını serpiştirdik. Oluşturduğumuz arşiv mekanının sağır duvarlarında da ışıklı panolar yaptık. Duvardan zemine dökülen yaprakları aynı zamanda cam yüzeylerde de seperasyon amacı ile kullandık.

Firmanın yurt dışında çalıştığı tüm ülke ve şehirlerin isimlerini giriş holündeki duvarımızda kullandık.
Resepsiyon deskinde ise ön panoyu vizon metal saçtan dekupe ederek, genel kurguya uyum sağlamasını istedik. Resepsiyon ve bekleme bölümünü ise camdan bir seperasyon ile açık ofisten ayırdık.

Firma sahibinin ofisinde, gelişen teknoloji sistemlerinden endüktif şarj teknolojisini uygulayan Nurus `un Ashbury yönetici serisini kullanarak, kablo kullanmadan leptop ve cepten sarj etme kolaylığı sağladık. Aynı zamanda, bu masa çalışma alanında hiyerarşiyi de ortadan kaldırdı ve toplantı masası için mekanda yer ayırmamıza gerek kalmadı.
Zeminde amerikan ceviz parke ve tavanda ışıklı ceviz ahşap Buffle sistemini kullanarak akustiğini sağladık.

SADE BİR LÜKS Görselleri
dekorasyon,sadelik,lüks,mimar,ofis,sakinlik,natural
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!