+90 224 241 91 18 - 19

Orhan & Orhan Hukuk Ofisi

2016-10-10

Alışık olduğumuz hukuk ofislerinden daha büyük olan ORHAN &ORHAN HUKUK BÜROSU 40 kişilik genç avukatlardan oluşan bir kadrosu var. Bina 5 katlı ve 1500 m2 dir.Satın alınan bu bina ilk önce tamamen soyuldu ve tüm katlardaki fonksiyon dağılımı avukatlarla beraber 2 ay süren bir proje çalışmasından sonra belli oldu.
-Binanın ilk giriş katında güvenlik ve resepsiyon kurgulandı , amaç gelen müvekkilleri kartlı asansörle gitmek istedikleri birime yönlendirmekti. Birinci kata geldiğimizde şifreli ve fotoselli bir kapıdan geçerek hukuk bürosu’nun bekleme ve resepsiyonu’nu kurguladık.Aynı zamanda bu katta 4 adet Görüşme Odası,Muhasebe Ofisi,Bilgi İşlem ve 20 kişilik büyük vip toplantı salonu tasarladık.
-Bu görüşme odaları , gelen müvekkiller hangi avukatla görüşecekse bu odalarda görüşmeler sağlansın istedik ve böylece 3. ve 4. Katlarda gerekmedikçe gelen misafirlerin çıkmasını engelledik.Görüşme odalarına Bursa’nın eski semt isimlerini (Yeşil,Irgandı,Muradiye,Çekirge) verdik.Bu semtlerin gravürlerini mekan içinde kullanarak
misafirlere eski Bursayı da hatırlatmak ve tanıtmak istedik.Yine bu kattaki tüm mekanlarında kapılarında kartlı ve parmak izli kilitler kullandık. Tüm toplantı salonlarında 3G sistemini kullandık. Çünkü ofisin İstanbul ve Ankarada da bürolarının olması bu sistemi kullanmamızı gerektiriyor böylece görüntülü konferans sistemiyle görüşmelerini yapmalarını sağladık.
-2.katta ise icra ve dava avukatlarından oluşan açık ofisler ve 2’li avukat ofisleri tasarladık.3.katta ise Osman Orhan ofisi ve özel toplantı salonu,sorumlu avukat ofisleri ,küçük bir resepsiyon ve bekleme tasarlandı.
-Çatı katında ise tüm çalışanlar ve misafirlerin kullanabiliceği ve aynı zamanda seminer salonu olarakta kullanabilecekleri bir restoran tasarladık.Restorana hizmet veren üstü açılabilen bir terasla beraber arada mola verebilecekleri müvekkilleri ile birlikte zaman geçirebilicekleri birde cafe ve tv odası tasarladık.
-Bu binanın içmekan tasarımlarını yaparken kat yüksekliğinin çok olmamasından dolayı tavanlarda mekanik ve elektrik sistemlerini hiç kullanmadık tüm sistemi duvarlarda çözdük.Tabi binanın bitişik nizam olması sadece 2 cepheden ışık alıyor oluşu içerdeki ofislerin kurgusunda bizi tamamen cam bölmelere yönlendirdi böylece gün ışığını ofis içlerine alabildik.Cam bölme ile beraber masaların olduğu aksları dolu ahşap bölme geçtik.Tüm mekanları ahşap ve cam bölme ile bölerken bu sistemi tavanda da lineer bir şekilde ahşap kutular yaparak içinde gizli led aydınlatmalar kullanıp aydınlatma grubunu tavanda hiç çözmeden gizli olarak çözmek mekanların derinliğini artırdı.
Mobilya malzemesini koyu parlak ahşap laminat ve bölmelerde parlak eloksal kullandık . İki malzemenin birbirini desteklemesini sağladık .Duvarlarda da koyu ahşap malzemeyi ,yerde beyaz carrera mermer efektli seramik kullanarak mekanların kat yüksekliğini rahatlattık.
-Bu ofislerin mobilya tefrişinde yine Nurus firmasıyla birlikte çalıştık,Nurus bize masa,sandalye ve koltuk grubunda çok fazla seçenek tanıdığı için tüm ofisleri yaparken farklı ürün gruplarından faydalandık .Nurustan seçtğimiz özellikle kanepe grubunda üst beklemede To kanepe ,alt beklemede Juna kanepe kullanarak ofisin tasarım konseptini desteklediğini gördük.
-Zeminde tüm ofislerde karo halı ,beklemelerde
ceviz parke kullandık bekleme bölümünde Osman Beyin antika daktilo koleksiyonunu özellikle misafirlerin görmesini sağladık.

Künye:
TASARIM: PlanB Mimarlık
MİMAR :Seçil Bulcan Ürküt – İnş.Müh.Rıza Bulcan
TASARIM EKİBİ : İçmimar Zeynep Acar ,İçmimar Burcu Uluköy
AYDINLATMA : Elektrona
ALÇIPAN: Potansiyel İnş.
ELEKTRİK : Örel Elektrik
BÖLME SİSTEMİ : Altın Bölme
OFİS MOBİLYALARI : Nurus
GRAFİK GÖRSELLEŞTİRME : PlanB+Hisar Reklam
PERDE SİSTEMİ : NEZİH BAĞCI

ORHAN & ORHAN Hukuk Ofisi Görselleri
dekorasyon,hukuk,ofis,konferans
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!