+90 224 241 91 18 - 19

İki Banyo Bir Mimar

2016-11-28

Mimar Derya Demirtaş, banyo tasarımının. Konfor şartlarının değişmesi ile bir ihtiyaca dönüştüğünü düşünüyor. Derya Demirtaş modern çizgilerle dekore edilmiş evin her iki banyosunda da aynı modern tarzı devam ettirmiş.
Tüm aile bireylerinin yararlandığı genel banyoda koyu renk duvar seramikleri tik görünümlü yer kaplamaları ile bütünleştirilerek kullanılmış. Modernizmin simgesi haline gelen koyu ve sert renklerin hakimiyeti ilk bakışta hissediliyor. Banyonun hakimi olan küvet kapıdan içeriye girilir girilmez tam karşıyasbasamaklarla yükseltilerek yerleştirilmiş. Küvetle beraber günlük kullanım için bir de duş düşünülmüş. Vitrifiye grubunda Provida tasarımları tercih edilmiş.
Koyu renk banyoda led ışıklarla etkileyici bir atmosfer sağlanmış. Modern çizgilerin sağladığı keskin çizgiler aydınlatmada da ihmal edilmemiş.
Evin ikinci banyosu ise aslında bir hamam olarak tasarlanmış. Osmanlı’nın kültürü olarak tüm dünyada ün salan hamam kültürü için hazırlanan özel tasarımlar Osmanlı motiflerinin modern çizgilerle desteklenmesi sonucu ezber bozan bir hamam ortaya çıkarmış. Modern hayatın içine modern olduğu kadar modernizmin karşısında duran, çağdaş yaşamın getirdiği zorlukları
özel bir meditasyon yöntemi ile yumuşatan tasarım göz kamaştırıyor.
Hamamın lavabo kısmı başka ihtiyaçlara da cevap vermek durumunda olduğundan cam bölme ile ayrılmış ve hamamla ilgisi kesilmiş.
Ev dekorasyonu ile bütünleşen banyolar kullanıcılarına özel alternatifler olarak mekanın içindeki kritik yerlerini almış.

İki banyo bir mimar Görselleri
mimar,dekorasyon,konfor,ihtiyaç,modern,tasarım,osmanlı,kültür
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!