+90 224 241 91 18 - 19

Genç Bir Şehir Evi

2017-01-11

Popüler semtin kalabalığına ve karmaşasına yakın ama bir o kadar da şehirden kaçış hissi veren bir atmosferdeyiz. Balat’ta yeşilden ilham alarak tasarlanmış bu evin neredeyse özel tasarım mobilyalardan oluşuyor.

İçeri adımınızı attığınızda sizi taş dokuları, temiz ve sakin bir şıklık ve naif ahşap parçalarla karşılayan bir evde, olumsuz herhangi bir şey düşünmek ne mümkün! Bademli bölgesinde konumlanan bu dairede tam da bu his doluyor içinize. Naturel bir temayla oluşturulan evde gözü yoran hiçbir detay yok. Evin iç mimarî çalışmaları, Yüksek İç Mimar Merve Yılmazer tarafından yapılmış. Projeye başladıktan sonra ev sahibi ile tamamen uyum içinde çalıtıklarını söyleyen Yılmazer; Dört kişinin yaşadığı bu ev ,mimari projenin yeniden revise edilmesiyle son şeklini aldı. Ana projeden bağımsız olarak salon ve oturma odasını birleştirerek, kapalı garajı oturma odası haline getirerek yeni bir yaşam alanı oluşturduk.
“İç mimari projede tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar düşünülüp tasarlanmış olan evde amaç,
eğlenceli, dinamik, şaşırtıcı ve bir o kadar da konforlu bir yaşam alanı yaratmaktı” diye anlatmaya başlıyor Merve Yılmazer .’’ “Konum itibari ile aydınlık ve ferah olan evde koyu tonları kullanmaktan çekinmedik. Ağırlıklı olarak ahşap kullanarak naturel bir doku oluşturduk. Evin salonunda ağırlıkta toprak renklerini ön plana çıkararak bordo ile hareket sağladık. Salonun daha büyük görünmesi amacıyla tek duvarda bütün bir ayna kullandık. Salon kısmı,oturma odası ile birleştirildiği için arada kalan kolunu yok etmek amacıyla kitaplık aynı zamanda seperator olarak kullanıldı. Salon perdelerinde açık kahve tonları tercih edildi.’’ Diye ekliyor. Salon, arkadaşlarla keyifli ve uzun yemekler yemek, oturmak, televizyon izlemek, şömine kenarında kitap okumak, pencere kenarında oturup karşıdaki yeşillikleri izlemek ve kahve içmek için çok rahat bir ortam şeklinde tasarlanmış. Tavanda uygulanan barrisol deseninden yola çıkarak özel tasarım halı kullanılmış. Salon ve koridor arasına dikey formlardan oluşan hem tv unitesi hem sömine görevi gören bir panel konumlandırılmış. ” Müşterilerinin talebi doğrultusunda kendi beğenilerini de öne çıkararak her projesinde ortak bir mekân yaratmayı amaçlayan iç mimar Merve Yılmazer müşterinin önceliklerine ve hayat tarzına göre, fonksiyonellik ve estetik kriterleri bir arada kullanmaya dikkat ettiğini belirtiyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “Ev dediğiniz sizi içine almalı, yaşanmışlık olmalı, huzur ve keyif vermeli, renk harmonisi olmalı, tezatlıklar oluşturmalı ve mutlaka aksesuarlarla bir denge sağlanmalı. Bana göre, kişisel zevkler ne olursa olsun, eve adım attığınız ilk andan itibaren o mekân sizi hoş karşılıyorsa ve kendinizi yuvanızda hissediyorsanız doğru bir seçim yapmışsınızdır. İşte o zaman ideal dekor oluşmuş demektir.” Bir projeye başlarken öncelikle evin mimarisini, duygusunu, ışığını ve ev sahibinin kimliğini dikkate aldığını söyleyen Yılmazer iç mekân kurgusunu da bu doğrultuda yaptığını söylüyor ve “resimler, tablolar, gümüş şamdanlar, cam aksesuarlar, mumlar, kitaplar ve taze çiçekler vazgeçilmezlerimdir” diyor.

Evin mimarisinde sürpriz detaylar da sık sık karşımıza çıkıyor: Lüks ve konforun sessiz sedasız bir
araya getirilişi, hayatı kolaylaştıran unsurların natürel ve zarif sunumu tarafımızdan alkış alıyor, merakla bizi şaşırtacak diğer ayrıntıların peşine düşüyoruz.
“Bazı evlerde mutfaklar yapılır fakat sonrasında kullanılmaz. İçine aşçı girer, evin hanımı girmez bile ama burası öyle değil. Mutfaklar hakikaten yaşamın bir parçası bu evde

Mutfakta beyaz lake tercih edilmiş fakat ahşap konseptinden kopmamak için tezgah arasında yine ahşap kullanılmış.Tavanda yükseklik ve ferah bir hava oluşturmak için yine barrisol kullanılmış.Mutfak ve teras bir düşünüldüğü için,mutfakta yardımcı renk olarak kullanılan turkuaz renge teras bölümünde de yer verilmiş.
Daha sonradan oluşturulan oturma odası bölümü iki bölüme ayrılarak bir bölümü vestiyer alanı olarak düşünülmüştür.oturma odasında yine evin genel tonlarından kopmadan turkuaz ve ahşapla rahat bir yaşam alanı tasarlanmış,rengi yumuşatmak için doğal taşlar kullanılmıştır.

Yatak odası otel konseptinde tasarlanmış ve ahşap tonlar kullanılmıştır.Yatağın karşısındaki giyinme bölümüne giden kapıyı gizlemek amacıyla kayar kapı oluşturulmuş ve duvar bir bütün olarak algılansın diye komple ayna ve ahşap tasarımı yapılmıştır.Yatak yanlarında ahşap nişler oluşturulmuş ve yatak başı tavana kadar devam ettirilmiştir.

Mobilya uygulamaları:villa imperial
Alçıpan işleri:ipekoğulları
Elektrik işleri:grande aydınlatma
Şömine:teknik şömine
Taşlar:Stone wrap
Duvar kağıtları:arc 303
Islak hacimler:biryılmaz
Perdeler:Merih home
Halılar:aspendos

GENÇ BİR ŞEHİR EVİ Görselleri
dekorasyon,atmosfer,tasarım,şehir,iç,mimari,salon
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!