+90 224 241 91 18 - 19

Ev Sahibi Olmak Güzeldir

2016-10-10

Bademli’nin en güzel yerinde oturuyor da olsanız eviniz ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa sizin eviniz değildir aslında sadece barınacağınız bir yerdir o kadar. Evinizi size ait hale getirmek ise içinde yaşadığınız alanlar oluşturmakla mümkündür.
Bu düsturdan yola çıkarak tasarlanan villanın genelinde sadelik, denge ve kullanışlılık ön planda. Salondaki tadilatta yemek odasının zemini mermer döşeme ile yükseltilmiş. Mevcut bambu parkeler ise korunmuş. Dış cephede de ciddi bir tadilat yapıldığı için salonun bahçeye bakan bölümleri olan pencereler dekorasyona uydurulmuş.
Bahçeye yeni yapılan havuzu salondan görebilmek ve evin hep birlikte en çok vakit geçirilen yerinde etkileyici bir manzara yaratmak için havuza bakan büyük bir akvaryum cam konulmuş. Akvaryum camın yarattığı keyifli ambiyansın devamı ve manzaranın tadının doyasıya çıkarılması için chester kanepeler kullanılarak bir oturma grubu düzenlenmiş. Salondaki şömine, televizyon ünitesi ile de birleştirilip tasarımdaki bütünlük güçlendirilmiş. Büyük beyaz köşe koltukla salona ferahlık ve günlük hayat için olmazsa olmaz olan rahatlık kazandırılmış.
Hayat
boyu ne çok şey biriktiriyoruz, hepsi başka bir anının emaneti bizde. Yaşanmışlığın hissedildiği ve evin tadının doyasıya çıkartıldığı mekanda özel bölümler tasarlanarak Ev sahibinin, yurt dışı seyahatleri boyunca biriktirdiği ve her birini keyifli bir hatıranın simgesi olarak koruduğu özel parçalar televizyon ünitesinin yanındaki dekoratif raflarda sergilenmiş.
Evin en önemli bölümlerinden biri olarak vurgulanan mutfak heyecan verici keşiflere çıkışı kolaylaştırmak için karışıklıktan uzak düzenli bir havaya büründürülmüş. Mutfak gereçleri ve bütün mutfak malzemelerinin en düzenli, en kullanışlı biçimde depolanabileceği geniş alanlar, rahat ve konforlu bir şekilde çalışılabilecek genişlikte bir tezgahla tamamlanmış.
Dekorasyonda renkler de özenle seçilmiş. İştah açıcı ve olumlu etkileri düşünülerek seçilen renkler, etkilerini destekleyerek tasarımdaki yerlerini alıyor. Birbirine en çok iltifat eden renk olan mor ve beyaz mutfaktaki ortamın daima neşeli olması için gereken atmosferi hazırlamış. Mutfak, bütün ailenin bir araya geldiği bir mekan olduğundan, rahat yemek yeme imkanı sağlamasına da özen gösterilmiş.
Kalabalık bir ailenin vazgeçilmesi ev girişlerinin düzenliliğini sağlayacak ölçüde şık dolaplardır. Antrede bu kalabalık aile için büyük bir vestiyer tasarlanmış. Vestiyerin dolap gibi değil, bir duvar panosu gibi algılanması için venge ve gül kaplama bir form oluşturulup, bu form özel olarak yapılan bronz eskitme kulplarla tamamlanmış. Ev sahiplerine hediye edilen ve antrede kullanılan antika kilimdeki turkuvaz renk de belirleyici bir unsur olarak diğer tasarımlara taşınmış. Antredeki gereksiz bölüntüler kaldırılarak evin girişinin hem ferah hem de daha prestijli bir hale gelmesi sağlanmış.
Bir evde çocuklar varsa, o evde renk, enerji, neşe var demektir. Bu evin çocuk odaları da evin neşesini yansıtacak biçimde tasarlanmış. Evin büyük çocuğu 12 yaşında. Hayatının dümeni henüz tam olarak kendisinde değilse de bu genç adamın ufkundaki coşkuya ilham verici bir yol açabilmek için odasında lake ile kombine edilen ceviz kaplama, mavi denizci tasarımları ile bütünleştirilmiş.
İkizler için ise oda tasarlamak daha zordur. Genelde kendileri için yapılanı değil, öbürü için tasarlananı beğenir ve
illa onu isterler. Bu evin 7 yaşındaki ikizlerinden biri kız, diğeri erkek.
İkisi de sonuçtan memnun kalsın ve aralarında bir rekabet oluşmasın diye ikizlerin odalarında aynı konsept renk farkı ile tekrarlanmış. Yüksek Mimar Derya Demirtaş tarafından tasarlanan çocuk odaları, Elif Mobilya’ya yaptırılmış.
Ebeveyn yatak odası için Mimar Derya Demirtaş tarafından özel olarak tasarlanan copicino rengi yatak takımı, odanın çok daha geniş algılanmasına ve ferahlığına katkıda bulunuyor. Kullanışlı ve mümkün olduğunca fazla depolama olanağı sağlayacak biçimde hazırlanan ebeveyn soyunma odasına, mimar tarafından bronz varaktan güzeli daha güzel gösterecek kadar etkileyici bir ayna tasarlanmış.
Tüm bu tasarımlar sonrasında ev sahibimiz gerçekten “EV” ine kavuşuyor, gerçekten “EV” sahibi oluyor. Bademli’de yaşam yeni başlıyor…

Ev sahibi olmak güzeldir Görselleri
dekorasyon,ev,villa,sadelik
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!