+90 224 241 91 18 - 19

Dünyaya Bakışınızı Değiştiren Mekan Cnk Optik

2017-01-12

TurkuazPlusÇarşı’da 70 m2 bir alanda dünyaya bakışınızı değiştiren bir optik merkezindeyiz bu kez. Cnk optik sadece aracısı olduğu ve satışını yaptığı gözlüklerle değil tasarımındaki farklılık ve incelikle de ön plana çıkan bir mekan.

Genç mimar Çağatay Çankaya mağazayı tasarlarken projenin her adımında detay ve ayrıntıda kendini özgün kılan bir yol çizmiş. Daha dışarıdan baktığınızda alışılagelmiş optik mağaza anlayışından farklı bir tavır içerisine girildiğini belli eden konsepte insanın aklına ilk olarak “gerçekten bu kez dünyayı başka göreceğim” fikrini getiriyor.

tasarımdaki farklılık sayesinde algıyı bozmayan ve ilk bakışta belli olmayan depolama alanlarında tercih edilen beyaz renk sayesinde mekanın daha da büyük görünmesine olanak tanınmış.
Çağatay Çankaya mekanın ambiansını hayal ederken klasik çizgilerin modern anlayışla harmanlanarak kırılmasını ve futuristic classic bir hava yaratmasını istemiş ve bunda son derece başarılı olmuş. Mekanın tasarımındaki hat ve yansımalarda geleceğin çizgileri ile bilinen klasik formdaki yaklaşımlar bir bütün içerisinde harmanlanarak kullanılmış.

Bu
kullanım sayesinde optik mağazasından içeri girdiğinizde renk seçimi ve ışıklandırmanın da sağladığı avantajla algınız hemen istenilen noktaya gidiyor, gözünüz sizi almak isteyeceğiniz gözlüklere yönlendiriyor.

Parlak ve mat lake yüzeyler ile pleksi ve ayna üçlüsünün kombin edildiği mağaza, sıra dışı ve çarpıcı detaylar da içeriyor. Bunların başında, mekan içerisindeki vitrin teşhir objeleri ile iç mekan teşhir donatı elemanlarının her birinin kendine has özel bir obje olarak tasarlanması geliyor. İçere ve dışarıda kullanılan tüm teşhir objelerinin, iç mekan donatı elemanlarının her biri, kendini ifade edebilen, iddialı farklı ve çarpıcı şekilde ortaya konularak mekana ve markaya özel tasarlandığını belli ediyor.

Tasarımın diğer bir önemli özelliği ise, CNK Optik markasının kimliğini de anlatması üzerine kurgulu. Uygulanan her detay ve ayrıntı Cnk Optik’in farklılığını ve kimliğini ön plana çıkaracak şekilde düşünülerek uygulanması, mağazanın tasarımında, özünden bütüne yayılan, estetik üzerine kurulu fonksiyonel bir kullanım sağlıyor.

Çağatay Çankaya mekandan içeri girildiği an mağazanın misafirlerinin seçimlerinin hayata bakış açılarını da değiştireceğini düşünerek hareket etmiş. Böylece görüşünüzü güzelleştirecek ya da aksesuar olarak size farklılık getirecek optik ve gözlük seçimleriniz için inceleme alanlarınız geniş ve oldukça aydınlık tutulmuş. Bu sayede kendinizi baskı altında hissetmeden büyük ve küçük aynaların yansıması altında yüzünüze gidecek gözlükleri denerken buluyorsunuz.

Yıllarca alıştığımız ve doktordan çıkar çıkmaz uğradığımız optik mağazalarının o güven veren ve sade havasının yanında bu tasarımla kendine özgü bir stil sahibi olan CNK optik, yenilikçi, sıra dışı ve iddiasını ortaya koyar bir duruş sergiliyor.


Tasarım; Çagatay Çankaya
Mobilya uygulamalar: Marmob design
Cam ve Ayna uygulamalar; Mbr cam.
Dekoratif boya uygulamalar; Polat ticaret.
Aydınlatma ve Spotlar; Işıkevi.
Led aydınlatmalar; Ledline.
Pleksi ve Relam işleri; Plexicolor.
Sandalyeler; Aktel collection.
Vitrifiye ve Seramikler; Numan kaleli. Kütahya Seramik.
Aksesuarlar; Mudo Concept
Anahtar Prizler; Thea

DÜNYAYA BAKIŞINIZI DEĞİŞTİREN MEKAN CNK OPTİK Görselleri
dekorasyon,cnk optik,Çağatay Çankaya,mimar,tasarım
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!