+90 224 241 91 18 - 19

Suyla Işığın Mimari Sentezi: Acquapura

2016-11-15

İskandinav tasarımının temel ilkelerinden ve Japon Zen kültüründen ilham alınarak tasarlanan Acquapura serbest duş paneli, bedeni ve zihni düşsel yolculuklara çıkarıyor… Fantasia Seramik’in temsilciliğini yaptığı İtalyan Fantini üretimi Acquapura, suyun, ışığın ve mimarinin mükemmel bir sentezi…

Fantasia Seramik tarafından Türkiye’ye getirilen Fantini üretimi dikey duş paneli Acquapura, sıcak yaz günlerinde, rüzgarla savrulan yağmur taneleriyle ya da kayaların arasından akan serin kaynak sularıyla ıslanırken yaşanan duyguları canlandırıyor.İskandinav tasarımının temel ilkelerinden ve Japon Zen kültüründen ilham alınarak tasarlanan Acquapura, duş alanına mekansal bir tanım getiren monolitik ve mimari bir öğe.
Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilen Acquapura, kullanıcısının hayal gücüne sonsuz yorumlama olanağı sağlıyor. İtalyan tasarımcı Franco Sargiani imzasını taşıyan ürün, yoğunluğu, sıcaklığı ve akış yönü analog yöntemle ayarlanabilen bir kontrol paneline sahip.
Teknolojinin görsel ve duyusal bir zevke dönüştüğü Acquapura duş paneli, su yoğunluğunu sahip olduğu termostatik bir mikser sayesinde dengeliyor. Işık üzerinde yüzen ince ve asılı yatay bir düzlemden oluşan sistem, aydınlatmalı parapan malzemeden şelale duş başlığı, uzaktan kontrollü çevresel led ışıklar, mavi led şelale, beyaz led el duşu ve yeşil led ön jetlerden oluşuyor.

SUYLA IŞIĞIN MİMARİ SENTEZİ: ACQUAPURA Görselleri
Yorumlar
Yorum Yaz
Lütfen Bu Alanı Doldurmayınız!